גולש תל אביבי מיואש במועדון של ריצ'י,

חבורת שיינקינאים שמתאחדת כדי להוריד גשם במסיבת יורה,

קיבוצניק שמוצא את עצמו במלחמה נגד המדינה בדגים,

נערה במונולוג דרמטי על תרבות מריטת השערות בז'נט רגליים,

חיזור במבט אחר רועת צאן ערבייה באריוף,

יוצא הודו שמסרב להשתעבד לשגרה בהשיבה הביתה.

 

עשרים ושש דמויות משורטטות בקווים מדויקים ועדינים בקובץ סיפורים קצרים,

תחת ידיה האמונות של מיה הוד רן.

מבטה המתבונן לעומק מגיש לקורא מארג מרהיב ביופיו של מציאות ישראלית עכשווית. אוזנה, הכרויה לכל ניואנס שפתי ולשוני, מאפשרת לנו לצלול לרבדיה הסמויים והקסומים של ההוויה האנושית. מזוויות מבט שונות, בסגנונות כתיבה מגוונים, לשה הסופרת צורות וחומרים ספרותיים עשירים.

חוויית קריאה מרעננת ושובת לב.   

קוראים מספרים...

מיה את כותבת נהדר, מרגש, שרוצים לצלול למילים. הסיפורים לוקחים אותך לחוויה, למסע אישי. כזה שצריך לטפס הר כדי לחוש אותו, כל פעם מכיוון אחר.
עדי סלומון
ד"ר עדי סלומון
חוקרת כימיה
ספר מעולה! קולח, זורם, מצחיק וצעיר. מעלה סוגיות מהמציאות שלנו ששזורות בסיפורים קצרים, וסוחף אותנו דרך השקפת עולמה של הכותבת בצורה מדוייקת כנה ולעיתים אף צינית ועוקצנית. נהניתי מכל רגע ומחכה לספר הבא. מיה הוד רן כותבת ממש יפה וזה הספר השני שלה שאני קוראת בשקיקה.
איילה אלמוג
איילה אלמוג
מורה ליוגה
שוטף, מסקרן, מפתיע, לעתים מעלה חיוך, לעתים מוריד דמעה. יש בו הרבה אהבת אדם, אהבת המגוון האנושי והרגשי- פסיפס עדין של גילאים שונים, מקומות, ארצות, צבעים, ריחות, טעמים, תחושות. במיוחד נגעו בי סיפורי הילדות.
טלי גילן
טלי גילן
תראפיסטית ביצירה
הסיפורים מגוונים, בקצב מהיר ובסגנונות שונים. התרגשתי לפגוש מיה אחרת, לא אמא, לא פרדס חנה, אלא מיה נערה, צעירה מוכשרת שרוקמת סיפורים משברירי חיים שסובבים אותה בבית קפה תל אביבי. הספר הוא כמו מחרוזת צבעונית ומשמחת.
מיכל לביד
ד"ר מיכל זלצר לביד
מרצה וחוקרת מיעוטים בסין

סרטון גיוס להדסטארט והמחזת אפיזודה מהספר