Shahd Knani
Shahd Knani
2023-06-28
מיה, אישה מהממת מקצוענית ואמפטית :) זכות להכיר אותה וללמוד אצלה
Adva anavim
Adva anavim
2023-06-22
למדתי שנת בבליותרפיה אצל מיה והיה מחזק, מרגש, מעמיק. תכנים אמיצים מחד ומחוברים למחזוריות ולמסורת, מאידך. אני מאד מאד ממליצה, עבור מטפלות.ים וגם עבור כל מי שרוצה לעבור תהליך התקרבות אל עצמה.ו ולמעיין כתיבה שבפנים
יובל ויזל
יובל ויזל
2023-06-16
הקורס היה נהדר. נהניתי מאוד מחוויית הלימוד ומהתכנים המגוונים. עברתי מסע אישי וקבוצתי משמעותי בהובלתה המקצועית של מיה. זו הייתה שנה מלאה בתכנים וממלאת את הנפש. על פניו, השבוע סיימנו ונפרדנו אך נראה לי שהתהליך הסדנאי המיוחד שעברתי ימשיך וילווה אותי עוד זמן רב.
Nemat Abufares -Halaby
Nemat Abufares -Halaby
2023-06-15
"מסע הגיבור" כך אפשר לקרוא לתהליך שעברתי עם מיה בסדנאות הכתיבה ולימודי הביבליותרפיה באורנים.. היה תהליך של עבודה עצמית וסדנאית, חלק תיאורטי והרבה ליווי ותמיכה מצד מיה המנחה והקבוצה.. רגעים של התבוננות והקשבה, בכי וצחוק, הבנה ועומק.. אני ממליצה לכולם להשתלב בסדנאות מסוג זה, חוויה של הבנת ה "אני".. נעמת
יעל סער
יעל סער
2023-06-15
לכל מי שמוצא.ת בית ללבו.ה בסביבה של טקסטים וכתיבה, אני ממליצה להשתתף בקורס ביבליותרפיה בהנחיית מיה הוד רן, קורס שהוא מסע התפתחותי רגיש ומרתק בין סיפורי חיינו הכמוסים והכמוסים פחות. הקריאה בטקסטים ותרגילי הכתיבה מביאים להתגלות הנפש בשלל צבעיה, ולהבנה עמוקה וחומלת יותר שלנו את עצמנו ואת מי ומה שסביבנו. חווייה אישית ומקצועית מופלאה. תודה לך מיה.
Michal Lehrer
Michal Lehrer
2023-06-13
סיימתי השנה קורס בבליותרפיה עם מיה הוד רן במכללת אורנים. מיה מעבר להיותה אשה רגישה מרתקת, עם ידע נרחב הובילה אותנו כקבוצה וגם כפרטים לתהליך מלמד ומעצים . האופן בו הפגישה אותנו עם עולם הכתיבה והביבליותרפיה היה סוחף מעניין ומרגש. סיום כל שיעור לווה אצלי בציפיה למפגש הבא. הקורס הזה הוא אחת המתנות הגדולות שנתתי לעצמי.
מיה שרה
מיה שרה
2023-06-13
מיה מנווטת את הקבוצה ביד אמינה ומקצועית. חיכיתי למפגשי הקבוצה המקסימה בהנחיתה המעשירה והקשובה של מיה. בזכותך נחשפתי לתכנים רבים ומעשירים, למדתי לאט להשיל גם קליפות אצלי. תודה על מסע של שנה נהדרת!
yael vierny
yael vierny
2023-04-23
סגרתי כעת את הספר. קראתי גם את התודות, עד המילה האחרונה. היה לי קשה להיפרד ממנו... הרגשתי שאני בתוך מסע: במציאות אני קוראת אותו אך בהרגשה נמצאת בתוכו. לפעמים דמעות זלגו להן כך במהלך הקריאה מהתרגשות , עצב, הזדהות.... הספר נקרא בשקיקה לאורך ימים בודדים. הוא ליווה אותי לכל מקום- בפינה בטבע, במיטה- לפני השינה, בצהריים, בסלון... נקשרתי אל הדמויות-חלקן אהבתי מההתחלה, חלקן עיצבנו אותי, בהמשך הן התפתחו וגם אני פיתחתי רגשות שונים כלפייהן... אוכל עוד להרחיב אך האמת שאין צורך, פשוט מומלץ לקחת את הספר ולצלול לתוכו!
Einat Eden
Einat Eden
2023-04-04
ספר מרתק. מתחיל בסצינה עוצרת נשימה וממשיך להתפתח, לעניין ולסחוף דרך כתיבה מעולה ותוכן מרגש. מצאתי את עצמי מתרגשת ומזדהה (לעיתים עד דמעות). מחכה לספר הבא
מיה הוד רן סדנאות כתיבה

 

יום הכתיבה שהנחתי אתמול, הזכיר לי כמה מדויק לי ללוות אנשים, לקחת אותם להרפתקאות מתובלות במילים, להיות איתם לרגע בסיפור שלהם. הוא גם הזכיר לי כמה אנרגיה דורשת החזרה לעניינים, כמו לפלס מהתחלה את הדרך לעצמאות.

למה אני עצמאית? אני משערת שהעובדה שאבא שלי היה עצמאי, עזרה לי מבחינה תודעתית – לא הייתי צריכה לעבור את מחסום הילדים להורים שכירים. בטוחה שגם העובדה שאני לא אוהבת שאומרים לי מה לעשות תרמה למהלך. גם הרצון לחלום עמד שם וחיכה בסבלנות להמראות ולמשימות.

אני מסתכלת על חבריי היוצרים ובכלל על יוצרים המקיפים אותי מכל עבר, ורואה בתוך עיניהם היפות את הסיזיפיות שבחציבת הדרך, את קפיצת התעוזה היומיומית ואת החרדה שלצידה, את ההמנוע הבלתי פוסק שמחייב אותך כל דקה להמציא את עצמך מחדש, את האכזבות שמזמנת דרך הלב ואת ההתגברות עליהן.

כן, לא תמיד העולם מחייך ליצירה, אבל זו לא השאלה. היצירה עומדת בפני עצמה והיא זו הממשיכה לנבוע, עד שהעולם יקשיב.
חברה גרפיקאית אמרה לי, שעוד בלימודים הטיפו להם, שהכישרון הוא 20% מההצלחה. השאר מורכב מההחלטה ללכת על זה ומהעמידה האיתנה מול הים שיסער שם בחוץ.
היוצר העצמאי, מעבר לסבלו מתת תנאים מצד המדינה, סובל גם מאי ודאות תמידית. יום אחד אתה על הגל, יום אחרי גלגלו אותך מכל המדרגות.
אז למה ואיך מוכנה היוצרת עצמאית לשאת את כל אלה? התשובה היא לא הירואית, לא מטאפורית, לא אלטרואיסטית. היא פשוטה הרבה יותר.
אני כותבת ומטפלת באנשים, כי אני לא יכולה אחרת.

אני אוהבת להקשיב למילים. שלי ושל אחרים.

אני אוהבת לצאת למסעות, כצועדת או כמלווה.

כמעט שאין לי ברירה.

יש לי רעיון, אני הולכת איתו, הפחד אורב בכל פינה, החשיפה מאיימת תמיד יותר מתמיד. אבל לוותר, או לשים בצד, או לשכוח מזה, זו לא אופציה.
יעידו בעלי החלומות.

זו תפילתנו.
וכשהיא נכתבת, או מתנגנת, או מעלה צליליי רטט דקים, לא זאת בלבד שהיא מהנה לנו ולסובבים אותנו,
היא גם מעניקה כוחות לעוד אנשים להקשיב לליבם.

אהבתם? שתפו!
דילוג לתוכן