Shahd Knani
Shahd Knani
2023-06-28
מיה, אישה מהממת מקצוענית ואמפטית :) זכות להכיר אותה וללמוד אצלה
Adva anavim
Adva anavim
2023-06-22
למדתי שנת בבליותרפיה אצל מיה והיה מחזק, מרגש, מעמיק. תכנים אמיצים מחד ומחוברים למחזוריות ולמסורת, מאידך. אני מאד מאד ממליצה, עבור מטפלות.ים וגם עבור כל מי שרוצה לעבור תהליך התקרבות אל עצמה.ו ולמעיין כתיבה שבפנים
יובל ויזל
יובל ויזל
2023-06-16
הקורס היה נהדר. נהניתי מאוד מחוויית הלימוד ומהתכנים המגוונים. עברתי מסע אישי וקבוצתי משמעותי בהובלתה המקצועית של מיה. זו הייתה שנה מלאה בתכנים וממלאת את הנפש. על פניו, השבוע סיימנו ונפרדנו אך נראה לי שהתהליך הסדנאי המיוחד שעברתי ימשיך וילווה אותי עוד זמן רב.
Nemat Abufares -Halaby
Nemat Abufares -Halaby
2023-06-15
"מסע הגיבור" כך אפשר לקרוא לתהליך שעברתי עם מיה בסדנאות הכתיבה ולימודי הביבליותרפיה באורנים.. היה תהליך של עבודה עצמית וסדנאית, חלק תיאורטי והרבה ליווי ותמיכה מצד מיה המנחה והקבוצה.. רגעים של התבוננות והקשבה, בכי וצחוק, הבנה ועומק.. אני ממליצה לכולם להשתלב בסדנאות מסוג זה, חוויה של הבנת ה "אני".. נעמת
יעל סער
יעל סער
2023-06-15
לכל מי שמוצא.ת בית ללבו.ה בסביבה של טקסטים וכתיבה, אני ממליצה להשתתף בקורס ביבליותרפיה בהנחיית מיה הוד רן, קורס שהוא מסע התפתחותי רגיש ומרתק בין סיפורי חיינו הכמוסים והכמוסים פחות. הקריאה בטקסטים ותרגילי הכתיבה מביאים להתגלות הנפש בשלל צבעיה, ולהבנה עמוקה וחומלת יותר שלנו את עצמנו ואת מי ומה שסביבנו. חווייה אישית ומקצועית מופלאה. תודה לך מיה.
Michal Lehrer
Michal Lehrer
2023-06-13
סיימתי השנה קורס בבליותרפיה עם מיה הוד רן במכללת אורנים. מיה מעבר להיותה אשה רגישה מרתקת, עם ידע נרחב הובילה אותנו כקבוצה וגם כפרטים לתהליך מלמד ומעצים . האופן בו הפגישה אותנו עם עולם הכתיבה והביבליותרפיה היה סוחף מעניין ומרגש. סיום כל שיעור לווה אצלי בציפיה למפגש הבא. הקורס הזה הוא אחת המתנות הגדולות שנתתי לעצמי.
מיה שרה
מיה שרה
2023-06-13
מיה מנווטת את הקבוצה ביד אמינה ומקצועית. חיכיתי למפגשי הקבוצה המקסימה בהנחיתה המעשירה והקשובה של מיה. בזכותך נחשפתי לתכנים רבים ומעשירים, למדתי לאט להשיל גם קליפות אצלי. תודה על מסע של שנה נהדרת!
yael vierny
yael vierny
2023-04-23
סגרתי כעת את הספר. קראתי גם את התודות, עד המילה האחרונה. היה לי קשה להיפרד ממנו... הרגשתי שאני בתוך מסע: במציאות אני קוראת אותו אך בהרגשה נמצאת בתוכו. לפעמים דמעות זלגו להן כך במהלך הקריאה מהתרגשות , עצב, הזדהות.... הספר נקרא בשקיקה לאורך ימים בודדים. הוא ליווה אותי לכל מקום- בפינה בטבע, במיטה- לפני השינה, בצהריים, בסלון... נקשרתי אל הדמויות-חלקן אהבתי מההתחלה, חלקן עיצבנו אותי, בהמשך הן התפתחו וגם אני פיתחתי רגשות שונים כלפייהן... אוכל עוד להרחיב אך האמת שאין צורך, פשוט מומלץ לקחת את הספר ולצלול לתוכו!
Einat Eden
Einat Eden
2023-04-04
ספר מרתק. מתחיל בסצינה עוצרת נשימה וממשיך להתפתח, לעניין ולסחוף דרך כתיבה מעולה ותוכן מרגש. מצאתי את עצמי מתרגשת ומזדהה (לעיתים עד דמעות). מחכה לספר הבא

כבר בשורה הרביעית, אנחנו יודעים שגיבורת הסיפור הרגה את בן זוגה, "יריתי לו בין העיניים".

עכשיו נותר להבין – מה הוביל לשם.

מדובר על אישה שויתרה מראש על אהבה.

יאמר לזכותו של הגבר לו נישאה, שהוא אמר לה שאינו אוהב אותה, אלא מישהי אחרת, איתה היחסים אינם יכולים להתממש. 

בכל זאת הוא היתל בה, כי יצר יחסי קרבה, יזם מפגשים באופן קבוע והצהיר שהוא לא יכול בלעדיה.

למרות החתונה וההצהרה, הוא חוזר להיפגש עם האישה האחרת בסתר.

מסתבר שהיחסים בין הגבר לפילגש ידעו עליות ומורדות ושהבעל נפגע מהם לא פעם. בכל זאת הם יחד.

דמותה המסתורית של הפילגש מוציאה את האישה מדעתה עד שלאחר אירוע עצוב, נמאס לה לדמיין אותה והיא חותרת לקשר.

 

כשהיא נשאלת למה התחתנו, האישה עונה: "התחתנתי איתו כי רציתי לדעת תמיד איפה הוא. והוא תמיד יודע איפה אני. הוא יודע שאני כאן, מחכה לו. אבל אני לא יודעת איפה הוא. הוא לא בעלי. בעל זה מישהו שאתה תמיד יודע איפה הוא. זה מישהו שכששואלים אותך 'איפה הוא'?, אתה תכף יכול לענות ואתה לא מפחד שתטעה. אבל עכשיו אני לא יוצאת מהבית מהפחד שאפגוש אנשים שאני מכירה והם ישאלו אותי 'איפה הוא'? תבין, אני לא אדע מה לענות. עמ 36

אז יחסי השליטה, שבאים לידי ביטוי ביחסי הנישואין, לא שוויוניים. והשאלה

האישה כביכול מקבלת את המצב. שתיקה הנתפסת כהסכמה, אבל תחתיה מתחיל לבעבע זעם.

מה האפשרויות של גיבורת הסיפור?

היא יכולה להמשיך לאפשר לגבר שלה לזכות בפנטזיית הפיצול (האישה איתה אני חי, מגדל ילדים, משלם משכנתא, מול האישה איתה אני מבלה במיטה), מה שכביכול עשתה.

היא יכולה לדרוש שיפסיק להיפגש עם הפילגש.

היא גם יכולה לעזוב אותו.

אבל היא לא מסוגלת – לא לדבר, לא לשים גבול ולא ללכת.

בכל זאת, התסכול לא הולך לשום מקום, ולכן היא בסוף סוגרת חשבון עם הגבר אותו אהבה, באלימות.

שאלה ביבליותרפית – איזו שתיקה של זעם את.ה נוצר.ת בתוכך?

אהבתם? שתפו!

לקבלת טקסטים, תרגילים ורעיונות להשראה ולכתיבה, בחיבור לטבע שלך, מלא.י הטופס

לשאלות, פרטים וקבלת מידע על כתיבה, יצירה, השראה -

דילוג לתוכן