Shahd Knani
Shahd Knani
2023-06-28
מיה, אישה מהממת מקצוענית ואמפטית :) זכות להכיר אותה וללמוד אצלה
Adva anavim
Adva anavim
2023-06-22
למדתי שנת בבליותרפיה אצל מיה והיה מחזק, מרגש, מעמיק. תכנים אמיצים מחד ומחוברים למחזוריות ולמסורת, מאידך. אני מאד מאד ממליצה, עבור מטפלות.ים וגם עבור כל מי שרוצה לעבור תהליך התקרבות אל עצמה.ו ולמעיין כתיבה שבפנים
יובל ויזל
יובל ויזל
2023-06-16
הקורס היה נהדר. נהניתי מאוד מחוויית הלימוד ומהתכנים המגוונים. עברתי מסע אישי וקבוצתי משמעותי בהובלתה המקצועית של מיה. זו הייתה שנה מלאה בתכנים וממלאת את הנפש. על פניו, השבוע סיימנו ונפרדנו אך נראה לי שהתהליך הסדנאי המיוחד שעברתי ימשיך וילווה אותי עוד זמן רב.
Nemat Abufares -Halaby
Nemat Abufares -Halaby
2023-06-15
"מסע הגיבור" כך אפשר לקרוא לתהליך שעברתי עם מיה בסדנאות הכתיבה ולימודי הביבליותרפיה באורנים.. היה תהליך של עבודה עצמית וסדנאית, חלק תיאורטי והרבה ליווי ותמיכה מצד מיה המנחה והקבוצה.. רגעים של התבוננות והקשבה, בכי וצחוק, הבנה ועומק.. אני ממליצה לכולם להשתלב בסדנאות מסוג זה, חוויה של הבנת ה "אני".. נעמת
יעל סער
יעל סער
2023-06-15
לכל מי שמוצא.ת בית ללבו.ה בסביבה של טקסטים וכתיבה, אני ממליצה להשתתף בקורס ביבליותרפיה בהנחיית מיה הוד רן, קורס שהוא מסע התפתחותי רגיש ומרתק בין סיפורי חיינו הכמוסים והכמוסים פחות. הקריאה בטקסטים ותרגילי הכתיבה מביאים להתגלות הנפש בשלל צבעיה, ולהבנה עמוקה וחומלת יותר שלנו את עצמנו ואת מי ומה שסביבנו. חווייה אישית ומקצועית מופלאה. תודה לך מיה.
Michal Lehrer
Michal Lehrer
2023-06-13
סיימתי השנה קורס בבליותרפיה עם מיה הוד רן במכללת אורנים. מיה מעבר להיותה אשה רגישה מרתקת, עם ידע נרחב הובילה אותנו כקבוצה וגם כפרטים לתהליך מלמד ומעצים . האופן בו הפגישה אותנו עם עולם הכתיבה והביבליותרפיה היה סוחף מעניין ומרגש. סיום כל שיעור לווה אצלי בציפיה למפגש הבא. הקורס הזה הוא אחת המתנות הגדולות שנתתי לעצמי.
מיה שרה
מיה שרה
2023-06-13
מיה מנווטת את הקבוצה ביד אמינה ומקצועית. חיכיתי למפגשי הקבוצה המקסימה בהנחיתה המעשירה והקשובה של מיה. בזכותך נחשפתי לתכנים רבים ומעשירים, למדתי לאט להשיל גם קליפות אצלי. תודה על מסע של שנה נהדרת!
yael vierny
yael vierny
2023-04-23
סגרתי כעת את הספר. קראתי גם את התודות, עד המילה האחרונה. היה לי קשה להיפרד ממנו... הרגשתי שאני בתוך מסע: במציאות אני קוראת אותו אך בהרגשה נמצאת בתוכו. לפעמים דמעות זלגו להן כך במהלך הקריאה מהתרגשות , עצב, הזדהות.... הספר נקרא בשקיקה לאורך ימים בודדים. הוא ליווה אותי לכל מקום- בפינה בטבע, במיטה- לפני השינה, בצהריים, בסלון... נקשרתי אל הדמויות-חלקן אהבתי מההתחלה, חלקן עיצבנו אותי, בהמשך הן התפתחו וגם אני פיתחתי רגשות שונים כלפייהן... אוכל עוד להרחיב אך האמת שאין צורך, פשוט מומלץ לקחת את הספר ולצלול לתוכו!
Einat Eden
Einat Eden
2023-04-04
ספר מרתק. מתחיל בסצינה עוצרת נשימה וממשיך להתפתח, לעניין ולסחוף דרך כתיבה מעולה ותוכן מרגש. מצאתי את עצמי מתרגשת ומזדהה (לעיתים עד דמעות). מחכה לספר הבא
זה די מדהים, לשלם למישהי כסף, הרבה כסף, כדי שתגיד לך מה לא טוב ביצירה שלך.
התחלתי מחוות דעת, מה שנקרא "לקטורה". גם לשם צריך להתקבל. כלומר שלחתי וחיכיתי לתשובה, אם היא בכלל בעניין של לקרוא את כתב היד שלי. עלמה כהן ורדי חזרה ואמרה שכן, מה שכבר שימח. כשישבנו בבית הקפה בתל אביב לפגישה שאחרי, אמרה שמאוד אהבה את הספר, ולצד האמירה מחממת הלב הזו, הגישה דף עם רשימת הערות ועניינים לטפל בהם, עד שחשכו עיניי.
חזרתי הביתה ונהייתי חולה. לא יכולתי לגעת בטקסט כמה ימים, הייתי צריכה להירגע. אחר כך שינסתי מתניים וחזרתי. אחת ההערות המרכזיות שלה היו – דיאטה לספר. הגשתי לה אותו עם מאה ועשר אלף מילים (!).
התאבדתי על כל מה שרציתי להגיד. אחר כך נרגעתי, יהיו עוד ספרים. לא הכל עכשיו.
לסבב עריכה הבא הגעתי לעורכת מיכל חרותי (בתמונה), שקראה ואמרה שהטקסט מצוין, אבל, שוב אותו אבל ארור – יש עבודה. קיבלתי ממנה את הטקסט מלא הערות באדום, והסתחררתי. בנוהל הקבוע – חליתי. יש בזה משהו ממוטט, שמישהו נכנס לי לתוך הקרביים ואומר עליהם כל מיני דברים.
 
סוג ההתערבויות הוא מעניין קטן כמו – שאני כותבת על מישהי ששותה מקש, ולפני זה כתבתי שהיא הזמינה בירה. ועד עניין גדול כמו הסוף שבחרתי לספר, סוף דרמטי מאוד, אבל לא מתאים לגיבורה שלי, כלומר העורכת לא האמינה שהגיבורה שלי תעשה משהו כזה. ואז ישבתי לשנות את הסוף, כדי שיתאים לגיבורה ויהיה אמין.
בסבב העריכה הבא, כבר הסכמתי לקבל את ההערות בלי להיות חולה. משהו התחשל. הצלחתי גם לראות לאיזה רזולוציות הגיעה מיכל, כששאלה שאלות מציקות, סימנה לי בדיוק אילו קטעים להעביר לאיפה והביעה דעתה על אמירות ופעולות של דמויות. בשלב מסוים אפילו התחלתי להנות, מההידוק שהספר מקבל.
עריכה (ספרותית÷לשונית) היא ההוצאה הגדולה ביותר על ספר ואני מדברת על אלפי עד עשרות אלפי שקלים (תלוי במספר המילים, בעורכת). עברתי כשבעה סבבים, חלקם עם קוראות בטא (פוסט נפרד). למדתי כל כך הרבה: על מהלך של סיפור, על הבהרה של מה שלי נראה מובן מאליו, על בניית מהלכים דרמטיים עם דמויות שמשתלבות בהם.
אלו היו דמי לימוד ששויים כל שקל, הם הרימו את הספר לליגה אחרת ובעיקר הכינו אותי היטב לספר הבא.
הרומן "לשחות את הים", ספרה החדש של מיה הוד רן.
384 עמ', עורכת: מיכל חרותי, הוצאת ספרי ארוך.
במחיר השקה מיוחד!
82.00
אהבתם? שתפו!
דילוג לתוכן