הזדמנות לנשים המעוניינות לחקור את נפשן פנימה:

הזדמנות לנשים המעוניינות
לחקור את נפשן פנימה:

לעבור תהליך של שינוי,
להנהיג את סיפור חייך
ולכתוב את מסע הגיבורה שאת.

לעבור תהליך של שינוי, להנהיג את סיפור חייך ולכתוב את מסע הגיבורה שאת.

סדנת כתיבה לנשים שמעוניינות לפתוח שערים ליצירה,

לקבל כלים לקשר עם עצמן ולכתוב חוויות חיים מכוננות.

סדנת כתיבה לנשים שמעוניינות לפתוח שערים ליצירה, לקבל כלים לקשר עם עצמן ולכתוב חוויות חיים מכוננות.

לצאת מעבדות לחירות -
המסע מתחיל כאן

לצאת מעבדות לחירות -
המסע מתחיל כאן

במציאות החיים השגרתית ובמיוחד בזו הפוקדת אותנו בימים אלו, קל לנו 'לשים בצד' את סיפור החיים האישי שלנו, את מה שמייחד אותו ואת הדרך שעברנו. כך אנו מאבדות את הרכיב הקסום במתכון הזהות שלנו ודוחות את החיבור הפנימי העמוק ואת ההבנה מי אנחנו באמת. מתי בפעם האחרונה התבוננת בראי הפנימי, אפשרת לעצמך להכיל את אירועי חייך, לבצע את תהליך הקבלה וההשלמה ולהכיר בעובדה שבמדובר במסע הגיבורה שלך?

נעים מאוד, שמי מיה הוד רן – סופרת, יזמית ומרצה על ביבליותרפיה ומסע הגיבור. כבר למעלה משני עשורים אני מנחה קבוצות ומטפלת בכתיבה וסיפור. את סדנת הכתיבה 'מסע הגיבורה שאני' יצרתי כדי להעניק הזדמנות לרפא את הנפש, לאסוף את הסיפור ולנשום לתוכו.

painting4

זמן לרפא את הנפש,
לאסוף את הסיפור ולנשום לתוכו - מסע בירור וצמיחה

זמן לרפא את הנפש, לאסוף את הסיפור ולנשום לתוכו -
מסע בירור וצמיחה

הרגע של ההקשבה לעצמך ללא הסחות – הוא מופתי. הבהירות מגיעה דרך התבוננות פנימה, התנתקות מהשפעות חיצוניות. ממעמקים עולה מהות שחיכתה שם תמיד. נחשפת נטייה פנימית, עצמאית, אותנטית.

התהליך לא תמיד קל, לעתים הוא מלווה בכעס, צער, כאב, אך כשמתגלה טבעך האמיתי, התחושה היא שאת במקומך בעולם, שיש הלימה בין מי שאת בפנים ובין איך שאת בחוץ. אפשר לנשום.

איך הסדנה עובדת
ולמי היא מתאימה?

פעימה שבועית לקשר עם נפשך.
בלי תירוצים, בלי לזלוג לכל מה שצריך על חשבון עצמך.

מסע של התפתחות, העברת המבט מן החוץ פנימה.
אימון, תרגול, התחייבות, השקעה, טיפוח קשר מיטיב עם עצמי.
עזרה בדילוג מעל מהמורות וגחמות ששותות אותי לכיוונים שאני לא רוצה. ביומיום אנו מועדות לפורענות, נזרקות להסחות, מתעייפות מלחפש. כאן נייצר תחזוקה שוטפת לקשב פנימי שתשפיע על מי שאנחנו. דרך סדרת שערים (ראו מימין) שנבנתה לאורך שנים.
נפתח התבוננות פנימית דרך יצירה, כחלק מאורח חיים בריא
תרגול רצף של קשר עם הנפש, לתחזוק שגרה של חיות.

נגן וידאו

מסע הגיבורה שאני -
תהליך פנימי
הרבה מעבר ל'סדנת כתיבה'.

"מסע הגיבור.ה שאני" -
הזמנה לתהליך פנימי
הרבה מעבר ל'סדנת כתיבה'.

הגישה עליה מבוססת הסדנה – היא של כתיבה לנפש. כתיבה – הכלי הפשוט והאינטימי שעומד לרשותנו בכל עת, מאפשרת לנו להשיל את אירועי העבר שממשיכים להשפיע עלינו, להתגבר על מכשולי ההווה שמעסיקים אותנו בימים אלה ולברוא את הסיפור שאנו רוצות לרקום לעתיד.

בסדנת הכתיבה אנו נתנסה בתרגילים שונים ומגוונים המבוססים על תהליך פנימי שלם, שיפגישו אותנו עם תחנות שונות בסיפור חיינו, יכניסו אותנו אל חדר משלנו, יאירו את עינינו לקונפליקטים פנימיים הטמונים בלבנו ויעניקו לנו כלים להגעה אל חופש פנימי.

לגלות, לכתוב, לחיות -
את הסיפור החד פעמי שלך

לגלות, לכתוב, לחיות -
את הסיפור החד פעמי שלך

הכתיבה היא כלי ביטוי משמעותי בעידן הנוכחי, אך את עוצמתה על נפשנו לעתים אנו מפספסות. היא מאפשרת דרך יצירתית וכנה להביא את מה שלעתים קשה להגיד. בעצם זהו כלי לחיים – כתיבה כדרך ביטוי שאינה תלויה בדבר.

הסיפור מגלה דרכים שונות ומנעד רחב של האפשרויות להנכיח את המסע החד פעמי שלך. מתוך כך מתגלה הכוח להיפרד מסיפורים ישנים ולברוא את הסיפור החדש שאנו רוצות לזמן לחיינו.

Shahd Knani
Shahd Knani
2023-06-28
מיה, אישה מהממת מקצוענית ואמפטית 🙂 זכות להכיר אותה וללמוד אצלה
Adva anavim
Adva anavim
2023-06-22
למדתי שנת בבליותרפיה אצל מיה והיה מחזק, מרגש, מעמיק. תכנים אמיצים מחד ומחוברים למחזוריות ולמסורת, מאידך. אני מאד מאד ממליצה, עבור מטפלות.ים וגם עבור כל מי שרוצה לעבור תהליך התקרבות אל עצמה.ו ולמעיין כתיבה שבפנים
יובל ויזל
יובל ויזל
2023-06-16
הקורס היה נהדר. נהניתי מאוד מחוויית הלימוד ומהתכנים המגוונים. עברתי מסע אישי וקבוצתי משמעותי בהובלתה המקצועית של מיה. זו הייתה שנה מלאה בתכנים וממלאת את הנפש. על פניו, השבוע סיימנו ונפרדנו אך נראה לי שהתהליך הסדנאי המיוחד שעברתי ימשיך וילווה אותי עוד זמן רב.
Nemat Abufares -Halaby
Nemat Abufares -Halaby
2023-06-15
"מסע הגיבור" כך אפשר לקרוא לתהליך שעברתי עם מיה בסדנאות הכתיבה ולימודי הביבליותרפיה באורנים.. היה תהליך של עבודה עצמית וסדנאית, חלק תיאורטי והרבה ליווי ותמיכה מצד מיה המנחה והקבוצה.. רגעים של התבוננות והקשבה, בכי וצחוק, הבנה ועומק.. אני ממליצה לכולם להשתלב בסדנאות מסוג זה, חוויה של הבנת ה "אני".. נעמת
יעל סער
יעל סער
2023-06-15
לכל מי שמוצא.ת בית ללבו.ה בסביבה של טקסטים וכתיבה, אני ממליצה להשתתף בקורס ביבליותרפיה בהנחיית מיה הוד רן, קורס שהוא מסע התפתחותי רגיש ומרתק בין סיפורי חיינו הכמוסים והכמוסים פחות. הקריאה בטקסטים ותרגילי הכתיבה מביאים להתגלות הנפש בשלל צבעיה, ולהבנה עמוקה וחומלת יותר שלנו את עצמנו ואת מי ומה שסביבנו. חווייה אישית ומקצועית מופלאה. תודה לך מיה.
Michal Lehrer
Michal Lehrer
2023-06-13
סיימתי השנה קורס בבליותרפיה עם מיה הוד רן במכללת אורנים. מיה מעבר להיותה אשה רגישה מרתקת, עם ידע נרחב הובילה אותנו כקבוצה וגם כפרטים לתהליך מלמד ומעצים . האופן בו הפגישה אותנו עם עולם הכתיבה והביבליותרפיה היה סוחף מעניין ומרגש. סיום כל שיעור לווה אצלי בציפיה למפגש הבא. הקורס הזה הוא אחת המתנות הגדולות שנתתי לעצמי.
מיה שרה
מיה שרה
2023-06-13
מיה מנווטת את הקבוצה ביד אמינה ומקצועית. חיכיתי למפגשי הקבוצה המקסימה בהנחיתה המעשירה והקשובה של מיה. בזכותך נחשפתי לתכנים רבים ומעשירים, למדתי לאט להשיל גם קליפות אצלי. תודה על מסע של שנה נהדרת!
yael vierny
yael vierny
2023-04-23
סגרתי כעת את הספר. קראתי גם את התודות, עד המילה האחרונה. היה לי קשה להיפרד ממנו... הרגשתי שאני בתוך מסע: במציאות אני קוראת אותו אך בהרגשה נמצאת בתוכו. לפעמים דמעות זלגו להן כך במהלך הקריאה מהתרגשות , עצב, הזדהות.... הספר נקרא בשקיקה לאורך ימים בודדים. הוא ליווה אותי לכל מקום- בפינה בטבע, במיטה- לפני השינה, בצהריים, בסלון... נקשרתי אל הדמויות-חלקן אהבתי מההתחלה, חלקן עיצבנו אותי, בהמשך הן התפתחו וגם אני פיתחתי רגשות שונים כלפייהן... אוכל עוד להרחיב אך האמת שאין צורך, פשוט מומלץ לקחת את הספר ולצלול לתוכו!
Einat Eden
Einat Eden
2023-04-04
ספר מרתק. מתחיל בסצינה עוצרת נשימה וממשיך להתפתח, לעניין ולסחוף דרך כתיבה מעולה ותוכן מרגש. מצאתי את עצמי מתרגשת ומזדהה (לעיתים עד דמעות). מחכה לספר הבא

מבנה המפגשים

המפגשים מתקיימים בזום ונשלחות הקלטות הזמינות עד לסוף כל חודש.

בכל מפגש:
פתיחה – כתיבה חופשית
הצגת נושא המפגש
חשיפה לטקסטים ורעיונות יציאה להתנסויות כתיבה מגוונות
קריאת טקסטים והאזנה
דיון על תהליכי הכתיבה, תקיעויות, קשיים והתלבטויות
סגירה ופרידה, רעיונות להתפתחות וכתיבה בבית.

תחנות כניסה ויציאה

כל חודש הוא שער.
כל שער עומד בפני עצמו, אך יש יופי בלעבור את התהליך מתחילתו ועד סופו.
מי שמוצאת שלא מתאים לה, יכולה לעזוב בכל חודש (עד מרץ)
או להצטרף לשערים מסוימים.

המלצות

משתתפות סדנת מסע הגיבורה שאני מהמחזור האחרון מספרות....

רוצה לשוחח לפני הרישום? צרי קשר

רוצה לשוחח לפני הרישום? צרי קשר

תשובה לכל שאלה...

מאז הקורונה התנסתי בהנחיית  סדנאות בזום. בהתחלה היו לי ספקות לגבי המדיום והאפקט שלו, עם הזמן התאהבתי: בלי בזבוז זמן על נסיעות וחניה, עם אפשרות להשלים במקרה של חולי או נסיבות אחרות ובנינוחות של בית – מה שמאפשר להכניס את הפעימה השבועית לשגרה באופן קל ופשוט. באפריל, וביוני נפגש פרונטלית למפגשים כפולים (4 שעות), כך שנוכל גם להכיר בתלת ממד…

כי אני מאמינה בתהליכים ארוכים ועמוקים, בהכנסת הכתיבה לשגרה ובפירות של רצפים קבועים ויסודיים. לכן אני רוצה לעודד אותך להתחייב עבור עצמך ולאמץ שגרה של יצירה שתרגישי בפירותיה באופן מובהק. מתוך ניסיון של שנים אני יודעת שמסגרת יציבה ורגישה עושה פלאים בכל הנוגע לחיים יצירתיים ולתהליכים מעוררים.

המטרה של סדנת מסע הגיבורה שאני היא לבנות את הקשר עם עצמך. רוב היום אנחנו מגיבות או מקבלות משוב מבחוץ. אני מבקשת להשקיט את הקול הזה ולהביא לדיון בתוך מרחב פנימי. את תרגישי את השחרור מלהקשיב בלי להגיב, מלקרוא בלי לחשוש מתגובות. פשוט להיות בתוך חוויה של יצירה. זה מבורך. זה מרפא. בכל מפגש יש קריאות טקסטים ודיון על תהליכי יצירה, שם נחוש את הקבוצה ואת היופי של מסגרת יוצרת שעובדת יחד.

בהחלט. מתוקף האימון והמרחב הבטוח שנוצר, יש חשק וטעם של עוד ליצור וגם שיפור בכתיבה ובסגנון. במהלך הסדנא אנחנו מתנסות בטכניקות שונות, בכתיבת סיפורים, שירים, פרגמטים, מכתבים. מקבלות השראה וגם מאזינות לטקסטים של חברות הקבוצה. הגיוון והשפע מעניקים רעיונות ופותחים אפיקי יצירה חדשים ומלאי קסם.

למי שמתכננת שנים לכתוב ולא הביאה את עצמה. למי שרוצה לפתח קשר עמוק ומיטיב עם נפשה. למי שמעוניינת לעסוק בחמלה ולא בביקורת. ליצור כר נרחב של השראה ליומיום ולהכניס את הכתיבה לשגרה. למי שמוכנה להשקיע עבור ההתפתחות שלה. למי שמעוניינת  למצוא רצף בתוך עלילת חייה, לעבור דרך חוויות חיים מכוננות ולאסוף את הסיפור שלה. למי ששואפת להתניע תהליכי יצירה על מנת לצאת לאור. למי שמאוד רוצה אך לא יודעת איך. לגברים ולנשים!

בהחלט. מאות נשים עברו בשנים האחרונות את מסע הגיבורה איתי וגם קורסים של ביבליותרפיה. עם השנים הסדנא הזו התרחבה, התעמקה והשתנתה. את לא עוברת באותו הנהר פעמיים – המפגש עם התכנים נחנך כל פעם מחדש. מי שכבר מכירה אותי ומשופשפת בתהליכי יצירה תוכל לצמוח למקומות עמוקים של מפגש ער עם הלב.

למי שיכולה ליצור ללא מסגרת באופן עצמאי. למי שמעוניינת בדינמיקה קבוצתית. למי שרוצה לכתוב באופן שיווקי. למי שמחפשת משוב וביקורת.

זמנים

המפגשים יתקיימו בימי ראשון שעות 19:00-21:00
ההקלטות יהיו זמינות עד סוף כל חודש

שער התעוררות - נובמבר 3 / 10 / 17 / 24
שער ילדות - דצמבר 1 / 8 / 15 / 22
שער סירוב - ינואר 5 / 12 / 19 / 26
שער גוף - פברואר 2 / 9 / 16 / 23
שער ייאוש ועזרה - מרץ 2 / 9 / 23 / 30
שער גבורה - אפריל 6 (מפגש פרונטלי כפול) / 27
שער שמיטה - מאי 4 / 11 / 18 / 25
שער חמלה - יוני 8 / 15 / 22 (מפגש פרונטלי כפול) / 29

תשלום ותנאי ביטול

אורך הסדנא 8 חודשים- נובמבר עד יוני
32 מפגשים 64 שעות כתיבה נטו
התשלום - 4920 ש"ח לכל השנה
(615 ש"ח לחודש, 153 ש"ח למפגש 76 ש"ח לשעה)
הנחה בהרשמה מוקדמת עד 15 ביולי
חמישה אחוזים - 4674 ש"ח בלבד.
התשלום לשער אחד (חודש) 740 ש"ח
תנאי ביטול:
עד חודש לפני תחילת הסדנא - יוחזר הסכום במלואו פחות 450 ש"ח דמי רישום. אחרי - תשלום מלא על החודש הבא אפשר לצאת מהסדנא בכל חודש
בהודעה במייל עד ל 15 לאותו חודש
תבוטל ההשתתפות מהחודש הבא ואילך ויוחזר סכום של 500 ש"ח בחודש (ללא ההנחה השנתית ודמי הרישום) מסוף מרץ אין אפשרות לבטל.

This site is not a part of the Facebook website nor Facebook, Inc Additionally, this site is not endorsed by Facebook in any way. FACEBOOK is trademark of Facebook, Inc