Shahd Knani
Shahd Knani
2023-06-28
מיה, אישה מהממת מקצוענית ואמפטית :) זכות להכיר אותה וללמוד אצלה
Adva anavim
Adva anavim
2023-06-22
למדתי שנת בבליותרפיה אצל מיה והיה מחזק, מרגש, מעמיק. תכנים אמיצים מחד ומחוברים למחזוריות ולמסורת, מאידך. אני מאד מאד ממליצה, עבור מטפלות.ים וגם עבור כל מי שרוצה לעבור תהליך התקרבות אל עצמה.ו ולמעיין כתיבה שבפנים
יובל ויזל
יובל ויזל
2023-06-16
הקורס היה נהדר. נהניתי מאוד מחוויית הלימוד ומהתכנים המגוונים. עברתי מסע אישי וקבוצתי משמעותי בהובלתה המקצועית של מיה. זו הייתה שנה מלאה בתכנים וממלאת את הנפש. על פניו, השבוע סיימנו ונפרדנו אך נראה לי שהתהליך הסדנאי המיוחד שעברתי ימשיך וילווה אותי עוד זמן רב.
Nemat Abufares -Halaby
Nemat Abufares -Halaby
2023-06-15
"מסע הגיבור" כך אפשר לקרוא לתהליך שעברתי עם מיה בסדנאות הכתיבה ולימודי הביבליותרפיה באורנים.. היה תהליך של עבודה עצמית וסדנאית, חלק תיאורטי והרבה ליווי ותמיכה מצד מיה המנחה והקבוצה.. רגעים של התבוננות והקשבה, בכי וצחוק, הבנה ועומק.. אני ממליצה לכולם להשתלב בסדנאות מסוג זה, חוויה של הבנת ה "אני".. נעמת
יעל סער
יעל סער
2023-06-15
לכל מי שמוצא.ת בית ללבו.ה בסביבה של טקסטים וכתיבה, אני ממליצה להשתתף בקורס ביבליותרפיה בהנחיית מיה הוד רן, קורס שהוא מסע התפתחותי רגיש ומרתק בין סיפורי חיינו הכמוסים והכמוסים פחות. הקריאה בטקסטים ותרגילי הכתיבה מביאים להתגלות הנפש בשלל צבעיה, ולהבנה עמוקה וחומלת יותר שלנו את עצמנו ואת מי ומה שסביבנו. חווייה אישית ומקצועית מופלאה. תודה לך מיה.
Michal Lehrer
Michal Lehrer
2023-06-13
סיימתי השנה קורס בבליותרפיה עם מיה הוד רן במכללת אורנים. מיה מעבר להיותה אשה רגישה מרתקת, עם ידע נרחב הובילה אותנו כקבוצה וגם כפרטים לתהליך מלמד ומעצים . האופן בו הפגישה אותנו עם עולם הכתיבה והביבליותרפיה היה סוחף מעניין ומרגש. סיום כל שיעור לווה אצלי בציפיה למפגש הבא. הקורס הזה הוא אחת המתנות הגדולות שנתתי לעצמי.
מיה שרה
מיה שרה
2023-06-13
מיה מנווטת את הקבוצה ביד אמינה ומקצועית. חיכיתי למפגשי הקבוצה המקסימה בהנחיתה המעשירה והקשובה של מיה. בזכותך נחשפתי לתכנים רבים ומעשירים, למדתי לאט להשיל גם קליפות אצלי. תודה על מסע של שנה נהדרת!
yael vierny
yael vierny
2023-04-23
סגרתי כעת את הספר. קראתי גם את התודות, עד המילה האחרונה. היה לי קשה להיפרד ממנו... הרגשתי שאני בתוך מסע: במציאות אני קוראת אותו אך בהרגשה נמצאת בתוכו. לפעמים דמעות זלגו להן כך במהלך הקריאה מהתרגשות , עצב, הזדהות.... הספר נקרא בשקיקה לאורך ימים בודדים. הוא ליווה אותי לכל מקום- בפינה בטבע, במיטה- לפני השינה, בצהריים, בסלון... נקשרתי אל הדמויות-חלקן אהבתי מההתחלה, חלקן עיצבנו אותי, בהמשך הן התפתחו וגם אני פיתחתי רגשות שונים כלפייהן... אוכל עוד להרחיב אך האמת שאין צורך, פשוט מומלץ לקחת את הספר ולצלול לתוכו!
Einat Eden
Einat Eden
2023-04-04
ספר מרתק. מתחיל בסצינה עוצרת נשימה וממשיך להתפתח, לעניין ולסחוף דרך כתיבה מעולה ותוכן מרגש. מצאתי את עצמי מתרגשת ומזדהה (לעיתים עד דמעות). מחכה לספר הבא

סדרות של הרצאות וסדנאות כתיבה, בהנחיית מיה הוד רן.

תוכנית 25142 מסע הגיבור.ה –

ביבליותרפיה, ריפוי בכתיבה ובסיפור.

לצוותי מורים והורים.

תוכנית 25656 אמנות ומציאות –

על מסע החיים כיצירה מתמשכת.

לתלמידי תיכון.

מתאים למסגרת החינוכית שלך?

לפרטים נוספים והזמנות – דברו אלי.

מסע הגיבור.ה – ריפוי בכתיבה ובסיפור, לצוותי מורים והורים.

מדירה להשכיר ועד משה רבנו, מה משותף לכל גיבורי המיתולוגיה והספרות? נחשף לתחנות בחיי הגיבור, מהיציאה לדרך, דרך קונפליקטים והתמודדות עם קשיים ועד להשגת שינוי. באמצעות טקסטים, כתיבה והשראה, נכיר את מסלול ההתפתחות של דמות הגיבור והאופן שבו לוכדים את הסיפור אל הדף. לבסוף נשליך את המבנה הסיפורי גם על חיינו ונמצא את הגיבור בסיפור של עצמנו.

המטרה: לראות בסיפור חיינו ובסיפור חייהם של התלמידים, מסע חיים מרתק ומלא כוחות, באמצעות טקסטים, כתיבה והשראה, ממיתולוגיות, סיפורים ותרגול. פיתוח יצירתיות, קבלת כלים, טיפוח חוסן נפשי.

סדרת מפגשים, נושאים לדוגמא – הרעיון שמאחורי מסע הגיבור, סיפור משה המקראי כמשל, הספרות כבריאה, מבנה הנפש, מאפייני גיבור, שייכות, חמלה, גוף-נפש, ציפיות ואכזבות, עצמי אמיתי – עצמי כוזב, לחולל שינוי.

לכל הפרטים של תוכנית 25142 במערכת המאגרים מסע הגיבור.ה

אמנות ומציאות – על מסע החיים כיצירה מתמשכת, לתלמידי תיכון.

כיצד מתרחש המעבר מרעיון ליצירה, מאין מגיחה האמנות, מהו הרווח והמחיר בלהתמסר למוזה, איך מתמודדים עם ביקורת ומה תפקיד הקהל בסיפור. יציאה למסע בין תחנות השראה, עם דוגמאות ספרותיות, קולנועיות ומיתולוגיות. בחלק הסדנאי – תרגילי כתיבה מעוררים להתבוננות ופעולה, סטוריטלינג וביטוי כגשר ליחסים, אמפתיה ואינטימיות. עם מיה הוד רן – עיתונאית, סופרת, מפיקת הפודקאסט "סיפור ירוק" על יזמות אקולוגית, מטפלת ביצירה, מרצה, אמנית רב תחומית ויזמית חברתית וסביבתית.

המטרה: לקבל כלים יצירתיים לאמנות ולחיים, להבין מבפנים איך היצירה משרתת את ההתפתחות האישית, להפוך את סיפור החיים האישי למסע של משמעות, לשייף יכולות סיפוריות לטובת יחסים ביני לבין עצמי ועם אנשים.

סדרת מפגשים, נושאים לדוגמא: מסע חיי הופך לסיפור, סודות הכתיבה, התמודדות עם משבר דרך יצירה, אקטיביזם חברתי באמצעות מילים, על דחייה ועריכה, על כישלונות והתמדה.

לכל הפרטים של תוכנית 25656 במערכת המאגרים אמנות ומציאות 

דילוג לתוכן