סדרות של הרצאות וסדנאות כתיבה, בהנחיית מיה הוד רן.

גפן תוכנית 25142 מסע הגיבור.ה

ביבליותרפיה, ריפוי בכתיבה ובסיפור, לצוותי מורים והורים.

גפן תוכנית 25656 אמנות ומציאות

על מסע החיים כיצירה מתמשכת, לתלמידי תיכון.

סל תרבות – מלאכת הסיפור מהחיים למילים

על תהליכי כתיבה ויצירה, נשיות, אקטיביזם ואקולוגיה

עם הספר "לשחות את הים"

מתאים למסגרת החינוכית שלך? דברו אלי.

מלאכת הסיפור – מהחיים למילים, עם הספר "לשחות את הים"

הרצאה על תחנות בדרך היצירה ועל מחוללי שינוי באמצעות מילים וסיפורים. שלבי ההפקה של ספר – מרעיון, דרך עריכה, עיצוב, עימוד, הגהות ועד ההוצאה לאור.

נושאים נוספים – נשים ונשיות בהשפעה על הלכי רוח, מדע ותרבות, אקטיביזם אקולוגי באמצעות מילים. תהליכי כתיבה כריפוי – פיתוח היחסים עם עצמי,

ולבסוף הספרות כשופר של רעיונות ושינויים חברתיים מהפכניים.

להזמנות דרך סל תרבות

מסע הגיבור.ה – ריפוי בכתיבה ובסיפור, לצוותי מורים והורים.

מדירה להשכיר ועד משה רבנו, מה משותף לכל גיבורי המיתולוגיה והספרות? נחשף לתחנות בחיי הגיבור, מהיציאה לדרך, דרך קונפליקטים והתמודדות עם קשיים ועד להשגת שינוי. באמצעות טקסטים, כתיבה והשראה, נכיר את מסלול ההתפתחות של דמות הגיבור והאופן שבו לוכדים את הסיפור אל הדף. לבסוף נשליך את המבנה הסיפורי גם על חיינו ונמצא את הגיבור בסיפור של עצמנו.

המטרה: לראות בסיפור חיינו ובסיפור חייהם של התלמידים, מסע חיים מרתק ומלא כוחות, באמצעות טקסטים, כתיבה והשראה, ממיתולוגיות, סיפורים ותרגול. פיתוח יצירתיות, קבלת כלים, טיפוח חוסן נפשי.

סדרת מפגשים, נושאים לדוגמא – הרעיון שמאחורי מסע הגיבור, סיפור משה המקראי כמשל, הספרות כבריאה, מבנה הנפש, מאפייני גיבור, שייכות, חמלה, גוף-נפש, ציפיות ואכזבות, עצמי אמיתי – עצמי כוזב, לחולל שינוי.

לכל הפרטים של תוכנית 25142 במערכת המאגרים מסע הגיבור.ה

אמנות ומציאות – על מסע החיים כיצירה מתמשכת, לתלמידי תיכון.

כיצד מתרחש המעבר מרעיון ליצירה, מאין מגיחה האמנות, מהו הרווח והמחיר בלהתמסר למוזה, איך מתמודדים עם ביקורת ומה תפקיד הקהל בסיפור. יציאה למסע בין תחנות השראה, עם דוגמאות ספרותיות, קולנועיות ומיתולוגיות. בחלק הסדנאי – תרגילי כתיבה מעוררים להתבוננות ופעולה, סטוריטלינג וביטוי כגשר ליחסים, אמפתיה ואינטימיות. עם מיה הוד רן – עיתונאית, סופרת, מפיקת הפודקאסט "סיפור ירוק" על יזמות אקולוגית, מטפלת ביצירה, מרצה, אמנית רב תחומית ויזמית חברתית וסביבתית.

המטרה: לקבל כלים יצירתיים לאמנות ולחיים, להבין מבפנים איך היצירה משרתת את ההתפתחות האישית, להפוך את סיפור החיים האישי למסע של משמעות, לשייף יכולות סיפוריות לטובת יחסים ביני לבין עצמי ועם אנשים.

סדרת מפגשים, נושאים לדוגמא: מסע חיי הופך לסיפור, סודות הכתיבה, התמודדות עם משבר דרך יצירה, אקטיביזם חברתי באמצעות מילים, על דחייה ועריכה, על כישלונות והתמדה.

לכל הפרטים של תוכנית 25656 במערכת המאגרים אמנות ומציאות