לשחות את הים

אלה פלורנטין, אישה אחרי מחלה ולפני חתונה, רוצה לבנות עם הארוס שלה עופר כפר נופש בוטיקי על חלקת ים שרכשו. אלא שקהילת פעילים סביבתיים מפרדס חנה מתנחלת על החוף ומרימה מאהל מחאה ירוק ושוקק, במטרה לסכל את המהלך. הקרבה הפיזית לחבורת מחבקי הפאנלים הסולאריים, שילדיהם גדלים על עצים ובלי חיתולים, חושפת בפני אלה חיי פשטות ושותפות שהיו זרים לעולמה ולעקבי הסטילטו שלה. מעברו השני של החוף, אלה נפגשת עם נשיותה ועם מאוויים כמוסים שטורפים לה את כל הקלפים. אז כשמציעים לך שחור מבושל בכוס זכוכית, מול אספרסו מהמכונה בכוס קרטון חד פעמית, מה תשתי?

הרומן "לשחות את הים", מאת מיה הוד רן.
384 עמ', עורכת: מיכל חרותי, הוצאת ספרי ארוך.
במחיר מיוחד לשבוע הספר!

59.00
הזמרת עלמה זוהר
הזמרת עלמה זוהר
קרא עוד
"בספר "לשחות את הים" מיה הוד רן מוליכה בחכמה את הדמויות שלה דרך כל הנקודות שבהן תפיסת עולמן מתרסקת אל מול החיים עצמם.דרך תהומות של ספק, חולשה וטעייה. עד שבסופו של הסיפור הם נותרים מקולפים מכל ידיעה שאחזו בה,מתנשמים ומפרפרים כמו תינוקות שהרגע נולדו, ורק שם מתאפשר להם באמת המפגש האנושי, האהבה. היא מצליחה לעשות זאת מבלי לפול לקלישאות,מבלי להתחמק משאלות קשות, ומבלי שתהיינה בידה כל התשובות." 
בועז מונסון
בועז מונסון
קרא עוד
"מיה, שחיתי את הים! בלעתי את הספר מרגע שהגיע לידי, לא יכולתי לעצור. רק חיכיתי לחזור הביתה מהעבודה להמשיך. נסחפתי לקריאה עמוק עמוק.הייתי על החוף, כמו בסרט, התבוננתי על החיים מהצד. עצרתי את נשמתי, צללתי, בכיתי, שתיתי בשקיקה. מצאתי את עצמי צוחק ומתחבר, מזדהה.אני מרגיש מוצף, נשטף." דרך תהומות של ספק, חולשה וטעייה. עד שבסופו של הסיפור הם נותרים מקולפים מכל ידיעה שאחזו בה,מתנשמים ומפרפרים כמו תינוקות שהרגע נולדו, ורק שם מתאפשר להם באמת המפגש האנושי, האהבה. היא מצליחה לעשות זאת מבלי לפול לקלישאות,מבלי להתחמק משאלות קשות, ומבלי שתהיינה בידה כל התשובות." 
הסופרת מור אסאל (איך ללטף קיפוד)
הסופרת מור אסאל (איך ללטף קיפוד)
קרא עוד
"...לאט לאט הם מגלים זה את עולמו ואת ערכיו של האחר, ואילו הקוראת מגלה דמויות הרבה פחות סטריאוטיפיותויותר נוגעות ללב משאפשר היה לנחש בתחילה. "לשחות את כל הים" של מיה הוד רן היה יכול להיות רומן רומנטי פשטני ושטחי. רק שהוא לא.הוא רומן עדין ומהורהר, שעוסק ביחסים ומשפחה, אהבה ונאמנות, וגם בבריאות וחולי - של האדם והעולם. יפה ומומלץ."
שירלי מישורי
שירלי מישורי
קרא עוד
"חייבת לשתף שכבר הרבה זמן, שנים, שלא מצאתי ספר שסחף אותי ככה כמו הספר שלך. לא פעם ולא פעמייםמצאתי את עצמי מתבאסת שאני צריכה לעצור את הקריאה וללכת לעשות דברים אחרים (אין מה לעשות חייבת לאסוף את הילד מבית ספר,בכל זאת כיתה א'). הסיפור סוחף, נקודות העצירה משאירות המון סקרנות לקראת הבאות, הדמויות מעניינות ועמוקות.תודה לך שהחזרת לי את חדוות הקריאה. מחכה לספר הבא". 🙏🏼ויותר נוגעות ללב משאפשר היה לנחש בתחילה. "לשחות את כל הים" של מיה הוד רן היה יכול להיות רומן רומנטי פשטני ושטחי. רק שהוא לא.הוא רומן עדין ומהורהר, שעוסק ביחסים ומשפחה, אהבה ונאמנות, וגם בבריאות וחולי - של האדם והעולם. יפה ומומלץ."
ד"ר שלומית ברסלר
ד"ר שלומית ברסלר
קרא עוד
"התנערתי, התנגבתי, והנה אני כותבת על חווית הקריאה. לקחתי אתי את הספר ממקום למקום,בשונה מספרים אחרים שמחכים לי ליד המיטה לשעת לילה. מצאתי מארג מדויק, עדין ומשכנע של חוטי עלילה וחוטי רעיון.  דמויות עגולות,עלילה מעניינת, גם חיצונית וגם פנימית רגשית. תודה מיה, על כמה ימים של מסע לעולמות חדשים."מצאתי את עצמי מתבאסת שאני צריכה לעצור את הקריאה וללכת לעשות דברים אחרים (אין מה לעשות חייבת לאסוף את הילד מבית ספר,בכל זאת כיתה א'). הסיפור סוחף, נקודות העצירה משאירות המון סקרנות לקראת הבאות, הדמויות מעניינות ועמוקות.תודה לך שהחזרת לי את חדוות הקריאה. מחכה לספר הבא". 🙏🏼ויותר נוגעות ללב משאפשר היה לנחש בתחילה. "לשחות את כל הים" של מיה הוד רן היה יכול להיות רומן רומנטי פשטני ושטחי. רק שהוא לא.הוא רומן עדין ומהורהר, שעוסק ביחסים ומשפחה, אהבה ונאמנות, וגם בבריאות וחולי - של האדם והעולם. יפה ומומלץ."
הסופרת שירז אפיק (לא סופרים - מועדון הקריאה של "הארץ")
הסופרת שירז אפיק (לא סופרים - מועדון הקריאה של "הארץ")
קרא עוד
"מדובר בספר קולח, ישראלי מאוד ומשופע בדמויות ססגוניות, שתופס מהעמוד הראשון ושהלב שלו במקום הנכון.ומי יודע, אולי כן סדרת טלוויזיה, מתישהו? והערה מזווית קצת אחרת: משמח לראות איך במצבו העגום-עד-גוסס של שוק הספרים המקומי,צומחת פה אלטרנטיבה עצמאית מוצלחת."
רותם בן ליבני
רותם בן ליבני
קרא עוד
 "סיימתי לקרוא את הספר תוך יומיים. אני לא זוכרת מתי נכנסתי ככה לספר, לא שמה לב איזה פרק ואיזה עמוד, הולכת ברגל הביתהוממשיכה לקרוא בדרך כמו בילדות. זה היה ספר שנגע בהרבה היבטים של החיים, במורכבות המשפחתית והקהילתית והעולם המודרני,נתן הרבה מילים לתחושות שבדרך כלל לא נאמרות, וגם נתן קצת תקווה לגבי התארגנות למאבקים, שלי תמיד נראים בלתי אפשריים.אז תודה, ומחכה כבר לקרוא את הספר הבא."
הקודם
הבא

על הספר בתקשורת

"הפחד הכי גדול של פעיל חברתי הוא להיות לבד." לכתבה המלאה בניוזנט
"מי שהיה באיום של סוף החיים, ברגע שלפני, יודע שהאדם מת מפחד מהמוות." לפרק ראשון ב YNET
"יחסים של נשים בתוכן ואחת מול השניה." לכתבה המלאה במגזין החיים הטובים
"בשבועות האחרונים הייתי במשבר קריאה. אף אחד מהספרים שקראתי לא העיף אותי. עד הספר הזה." לסקירה במדף הספרים של אפי
"שקענו בהפניית הגב לאימהות שלנו. זה בדיוק מה שאנחנו עושים לאדמה." לכתבה המלאה במגזין מוקסיני
הזמרת עלמה זוהר מספרת על הרומן "לשחות את הים"

לשאלות, פרטים וקבלת מידע על כתיבה, יצירה, השראה -

דברו אלי

טיפול ביבליותרפי

סדנת כתיבה 

הזמנת הרצאה

הפודקאסט

רכישה מרוכזת של ספרים

 או לכל עניין מעניין אחר –

connect@mayahodran.com

עדויות מגוגל

רותם בן ליבני
קרא עוד
הרגשתי שלמיה יש הרבה מה לתת לי בעוצמות גבוהות, היא יודעת ליצור את הסטינג המתאים ביותר, ובכל פעם הדהימה אותי היכולת והרגישות שלה להעלות דברים על פני השטח, ללא בושה ומבוכה. אם הייתי צריכה לבחור רק מילה אחת בסבב הייתי אומרת - תודה.
רותם בן ליבני
קרא עוד
הרגשתי שלמיה יש הרבה מה לתת לי בעוצמות גבוהות, היא יודעת ליצור את הסטינג המתאים ביותר, ובכל פעם הדהימה אותי היכולת והרגישות שלה להעלות דברים על פני השטח, ללא בושה ומבוכה. אם הייתי צריכה לבחור רק מילה אחת בסבב הייתי אומרת - תודה.
דבורה ארקינד
קרא עוד
תודה גדולה שמורה למיה שהניעה את התהליך המבורך הזה. במקצועיות, ברגישות ובתבונה הובילה אותנו באמצעות הסיפור אל המקומות המבקשים ריפוי בתוכנו וכך רכשנו כלי ל"כאן ועכשיו" וגם למחר ולמחרתיים: לראות בפרטי קורותינו פרקים בסיפור שאנחנו הגיבור שלו, להבין את מניעינו ולרפא את עצמנו.
ד"ר אליף פראנש
קרא עוד
מיה, תחנה בחיים שכיוונה אותי לאפיק חדש, מיוחל ויפה. ללמוד אצל מיה פירושו להיפתח לעולמך הפנימי, להגיע אליו, לגעת האמת ללא מסכות. לחסוך שנות חיפוש, ולמצוא את המטמון החבוי בתוככי נפשך ומחשבותיך. ממיה למדתי להיות אני כפי שתמיד רציתי. כל מפגש- שעור היה מסע גילוי, במסעו של הגיבור. תודה רבה מיה, שנתת לי להאמין בגיבור שבי.
אירה בינימין
קרא עוד
חוויתי במשך השנה צמיחה, פריחה בלתי פוסקת, הסיפורים שיצאו ממגירות החיים הפתיעו גם אותי. הצלחתי בזכות ההנחיה המדהימה ואישיותה המיוחדת של מיה שצרה מרחב שמוחזק היטב, פינה בטוחה לכולנו להביא את הסיפורים האינטימיים ולפעמים לא פשוטים, מיה הייתה שם ללא וויתורים וללא הנחות, ראתה אותנו אחת אחת, עם עומק ורגישות, באהבה ענקית.
אינאס חביב אללה
קרא עוד
בזכות מיה כמורת דרך שהובילה אותי בשבילים האפלים במעמקי נפשי ורוחי פתחה בפני הזדמנות לפגוש את אינאס שלא הצלחתי קודם לפגוש מרוב הקליפות שהייתה עטופה בהן; זה היה חלון הזדמנויות שדרכו נפתחה עוד חלונות וחלונות שבחיי לא העזתי לפתוח קודם. מפגש אחרי מפגש. נבהלתי, בכיתי והתפרקתי, רעדתי, ירדתי, עליתי, צללתי ועפתי אל מעמקי נפשי.
ליליאן בשארה – מנסור
קרא עוד
כל מפגש העברת בנדיבות, באהבה, בעומק, במקצועיות ובאווירה נוחה שמשכה אותי עוד יותר להיות פעילה בתוך המפגשים. העברת לי בצורה אישית איך להיות יותר קרובה לכתיבה מזוית אחרת ולהתפעל מההזדמנות החדשה שעמדה בפני. ברצוני להודות לך מעומק הלב בתקוה שנמשיך להיות בקשר ישיר, כמנחה בסדנאות שאני מעבירה לנשים ועם הספר החדש שהוצאתי.
קרן קידר
קרא עוד
סדנת כתיבה עם מיה הוד רן הייתה בשבילי מתנת חיים. שיתפנו, התרגשנו ואפילו בכינו ביחד. הכתיבה עוררה בי המון רגשות, הוציאה ממני הרבה זיכרונות טובים ופחות , והעניקה לי דרכי התמודדות עם מצבים לא פשוטים בחיים. כן, פתאום הכרתי את עצמי יותר טוב מה שנשאר בי זה השינוי שעשיתי ולעיתים חשק עז לשבת ולכתוב משהו וזה ממש עובד. תודה מעומק ליבי למיה!
ענת בורכוב
קרא עוד
מיה יקרה! זה הזמן להודות מקרב לב על הכל -הנושאים המעניינים שהבאת להתייחסות שהדליקו.. שחיברו לעצמי.. בכל מפגש זמן למכביר שאפשר לחשוב להרגיש..מרחב להעלות על הכתב.. המחוייבות לכתיבה שהיתה באויר הפתוח ההתייחסות העניינית, הרגישה והממצה שלך לכתיבה של כל אחד ואחת. תודה מקרב לב על ההשראה והחיבור לחיים וברכות יישר כוח.
ליאת צור
קרא עוד
הקורס אתך היה עבורי עונג צרוף מתחילתו ועד סופו. הדרך בה העברת את הקורס. בחירת הנושאים, הצגתם דרך טקסטים חכמים, מרגשים, משעשעים. החיבור לתיאוריה מעולם הפסיכואנליזה והקישור להכנסתם לקליניקה. ובעיקר ההתנסות האישית בכתיבה. כל אלה היו בשבילי הנאה שלמה וחיכיתי למפגש איתך. תודה על קורס נהדר שהלוואי שיהיה תלת שנתי.
ענת מיטלמן
קרא עוד
סיימתי את סדנת מסע הגיבורה אצל מיה, לקרוא לזה סדנא זו טעות. מדובר במסע ארוך לגלוי עוצמות אישיות, עוצמות בקבוצה - חברות וכל זה תוך כדי כתיבה . המסע היה מרתק הנושאים מפעימים, ודרך הגילוי היתה כמו להסיר כל פעם בד מגלימה עטויית צבעים. יצאתי מלאה כרימון בחויות חלקן מטלטלות אך כולן מלמדות ומעשירות. זו היתה חוויה שהתאפשרה הודות להנחייה מדויקת, מאפשרת של מיה, חוויה שלא תישכח. מומלץ ומשנה תפיסה.
שרון גת
קרא עוד
החיים בנויים ממסעות. זה היה המסע שלי השנה, הקבוצה הזו. קבוצת נשים אמיצות וגיבורות שפתחו את ליבן וכתבו את עצמן ברגישות ובאהבה, נותנות למילים כוח ומשמעות. מיה נתת את הטון. במקצועיות וברגישות לא הססת לגעת בכואב במצחיק ובנסתר, תוך חשיפה לטקסטים וקטעים מצולמים רלוונטים שסייעו להבין מושגים שנגענו בהם. תודה על מסע שותפות כתיבה שבועי רווי דמעות וצחוק.
אורנה ברואייר
קרא עוד
בזכות הסדנא הנפלאה של מיה, חזרתי לכתוב. כל נושא העלה מחשבות, זכרונות וקשת שלמה של רגשות, וגרם לי להביט עמוק אל תוך נפשי, לנסות להבין ובעיקר להביע את אשר מתחולל בקרבי. בכל מפגש, היא ניווטה בכישרון רב בין הקניית חופש מוחלט לכתיבה, לבין שמירה על מסגרת והדרכה בגישתה המקצועית והרגישה, מיה הוציאה אותנו למסע בדרך אל אוצר אמיתי. למעשה, היא עזרה לי למצוא את קולי, שחשבתי שאבד לי, ועל כך תודה מעומק לבי.
דוריס הרטנו
קרא עוד
אני מסיימת את מסע הגיבורה שאני, ימי שלישי עם מיה. אני כל כך שמחה שהחלטתי לצאת למסע הזה. כל מפגש עבורי היה כתם צבע עז ושמח על דף לבן. כל פעם שהתיישבתי לכתוב - גדלתי. האתגר שהצבתי לעצמי הניב בי הרבה כוחות שלא ידעתי עליהם. אני מודה למזלי הטוב. המסע הראשון עם מיה היה לי כל כך מעשיר ומעצים אז יצאתי שוב . יום שלישי יצאתי לטיול שאין כמוהו בעולם . הטקסטים שכתבתי גרמו לי לאושר גדול של חווית יצירה. אני אסירת תודה לך מיה .
רחל דאויט
קרא עוד
הגעתי לסדנא עם חששות ולבטים, שיתפתי את מיה והיא נתנה לי הרגשה שחוץ מהכתיבה שאקבל עוד הרבה. כמה היא צדקה. חיכיתי כל שבוע למפגש עם הבנות ולשמוע סיפורים, ובעיקר לכתוב לכתוב... אבלי הכי חשוב יצאתי חזקה, עם יכולת להוציא את המסע החיים שלי על הנייר, לשפוך את כל מה ששמרתי בקרקעית הלב. כמו עברתי טיפול לחיזוק הנפש.
מיכל בנדוב
קרא עוד
מיה היא מטפלת, מנחה, מובילה מעולם אחר. למיה יש יכולות מיוחדות של הקשבה והבנה. מיה הראתה לנו איך הכתיבה מאפשרת הסתכלות אחרת על החיים, על המשפחות, על מערכות יחסים על קשיים, פחדים והתלבטויות. לאור היחס המקבל והמכיל של מיה הצלחנו לשתף את הסיפורים ואפילו האינטימיים ביותר בקבוצה ולקבל אמפטיה, חיזוק ואהבה מכל חברות הקבוצה. מיה תודה על שנה מופלאה.
הקודם
הבא