אלה פלורנטין, אישה אחרי מחלה ולפני חתונה, רוצה לבנות עם הארוס שלה עופר כפר נופש בוטיקי על חלקת ים שרכשו. אלא שקהילת פעילים סביבתיים מפרדס חנה מתנחלת על החוף ומרימה מאהל מחאה ירוק ושוקק, במטרה לסכל את המהלך.
הקרבה הפיזית לחבורת מחבקי הפאנלים הסולאריים, שילדיהם גדלים על עצים ובלי חיתולים, חושפת בפני אלה חיי פשטות ושותפות שהיו זרים לעולמה ולעקבי הסטילטו שלה. מעברו השני של החוף, אלה נפגשת עם נשיותה ועם מאוויים כמוסים שטורפים לה את כל הקלפים.
אז כשמציעים לך שחור מבושל בכוס הזכוכית, מול אספרסו מהמכונה בכוס קרטון חד פעמית
                                    מה תשתי?
הרומן "לשחות את הים", ספרה החדש של מיה הוד רן.
384 עמ', עורכת: מיכל חרותי, הוצאת ספרי ארוך.
במחיר השקה מיוחד (כרגע רק בקנייה ישירה מהאתר ולא בחנויות).
82.00

מתגובות הקוראות והקוראים:

"בספר "לשחות את הים" מיה הוד רן מוליכה בחכמה את הדמויות שלה דרך כל הנקודות שבהן תפיסת עולמן מתרסקת אל מול החיים עצמם. דרך תהומות של ספק, חולשה וטעייה. עד שבסופו של הסיפור הם נותרים מקולפים מכל ידיעה שאחזו בה, מתנשמים ומפרפרים כמו תינוקות שהרגע נולדו, ורק שם מתאפשר להם באמת המפגש האנושי, האהבה. היא מצליחה לעשות זאת מבלי לפול לקלישאות, מבלי להתחמק משאלות קשות, ומבלי שתהיינה בידה כל התשובות." 

הזמרת עלמה זהר

"מיה, שחיתי את הים! בלעתי את הספר מרגע שהגיע לידי, לא יכולתי לעצור. רק חיכיתי לחזור הביתה מהעבודה להמשיך. נסחפתי לקריאה עמוק עמוק. הייתי על החוף, כמו בסרט, התבוננתי על החיים מהצד. עצרתי את נשמתי, צללתי, בכיתי, שתיתי בשקיקה. מצאתי את עצמי צוחק ומתחבר, מזדהה. אני מרגיש מוצף, נשטף."

בועז מוסנזון

"…לאט לאט הם מגלים זה את עולמו ואת ערכיו של האחר, ואילו הקוראת מגלה דמויות הרבה פחות סטריאוטיפיות ויותר נוגעות ללב משאפשר היה לנחש בתחילה.
"לשחות את כל הים" של מיה הוד רן היה יכול להיות רומן רומנטי פשטני ושטחי. רק שהוא לא. הוא רומן עדין ומהורהר, שעוסק ביחסים ומשפחה, אהבה ונאמנות, וגם בבריאות וחולי – של האדם והעולם. יפה ומומלץ."
 
הסופרת מור אסאל (איך ללטף קיפוד)
 
"חייבת לשתף שכבר הרבה זמן, שנים, שלא מצאתי ספר שסחף אותי ככה כמו הספר שלך. לא פעם ולא פעמיים מצאתי את עצמי מתבאסת שאני צריכה לעצור את הקריאה וללכת לעשות דברים אחרים (אין מה לעשות חייבת לאסוף את הילד מבית ספר, בכל זאת כיתה א'). הסיפור סוחף, נקודות העצירה משאירות המון סקרנות לקראת הבאות, הדמויות מעניינות ועמוקות. תודה לך שהחזרת לי את חדוות הקריאה. מחכה לספר הבא". 🙏🏼
 
שירלי מישורי
 
וואו וואו וואו! ואוף, איזה באסה שנגמר… היה תענוג אמיתי צרוף, נוגע ללב, מעורר מחשבה, הזדהות, צחקתי בקול והתחברתי ממש.
תודה תודה יקרה, מצפה בסקרנות לספר הבא אם יבוא לך.."
 
רבקה זאבי לכמן
 

"התכוונתי לקרוא פרק אחד ולהשאיר את השאר לטיסה, אך הסקרנות, העושר של התחומים, החיבור לעלילה, לא אפשרו לי להניח את הספר. נהנתי, התעצבתי, הסתקרנתי וצללתי פנימה לכל אחת מהדמויות ולסיפור כמכלול שלם. תודה רבה על הנאה צרופה." 🌻

הלן צורי שדי

"איזה ספר מהמם! נהניתי לקרוא, למצוא את עצמי בתמות ובקונפליקטים שמלווים לאורך החיים. אהבתי את הדמויות המלאות, איך הן עוברות מסע ושינוי מוצאות את דרכן. בכלל איך אנחנו , בני האדם, רגע פה ורגע במקום אחר, וכל רגע הוא חלק מהפאזל של כל אחד. חובה לכל אישה ❣️ ואיש גם כמובן."

איילת סולל

"התנערתי, התנגבתי, והנה אני כותבת על חווית הקריאה. לקחתי אתי את הספר ממקום למקום, בשונה מספרים אחרים שמחכים לי ליד המיטה לשעת לילה. מצאתי מארג מדויק, עדין ומשכנע של חוטי עלילה וחוטי רעיון.  דמויות עגולות, עלילה מעניינת, גם חיצונית וגם פנימית רגשית. תודה מיה, על כמה ימים של מסע לעולמות חדשים."

ד"ר שלומית ברסלר

"מדובר בספר קולח, ישראלי מאוד ומשופע בדמויות ססגוניות, שתופס מהעמוד הראשון ושהלב שלו במקום הנכון. ומי יודע, אולי כן סדרת טלוויזיה, מתישהו? והערה מזווית קצת אחרת: משמח לראות איך במצבו העגום-עד-גוסס של שוק הספרים המקומי, צומחת פה אלטרנטיבה עצמאית מוצלחת."

הסופרת שירז אפיק (לא סופרים – מועדון הקריאה של "הארץ")

 "סיימתי לקרוא את הספר תוך יומיים. אני לא זוכרת מתי נכנסתי ככה לספר, לא שמה לב איזה פרק ואיזה עמוד, הולכת ברגל הביתה וממשיכה לקרוא בדרך כמו בילדות.
זה היה ספר שנגע בהרבה היבטים של החיים, במורכבות המשפחתית והקהילתית והעולם המודרני, נתן הרבה מילים לתחושות שבדרך כלל לא נאמרות, וגם נתן קצת תקווה לגבי התארגנות למאבקים, שלי תמיד נראים בלתי אפשריים. אז תודה, ומחכה כבר לקרוא את הספר הבא."

רותם בן ליבני

"כל כך נהניתי לקרוא את הספר, שזרם ואיפשר להיבלע ולהתמסר לתוך העלילה. סיימתי אותו תוך יומיים והיה ממש קשה לעצור את רצף הקריאה. הדמויות המורכבות איפשרו להתבונן על החיים מנקודות מבט שונות ואחרות . ממליצה בחום !!!"

מעין אלוני אלטבת

כתבות ותגובות נוספות במן העיתונות