Shahd Knani
Shahd Knani
2023-06-28
מיה, אישה מהממת מקצוענית ואמפטית :) זכות להכיר אותה וללמוד אצלה
Adva anavim
Adva anavim
2023-06-22
למדתי שנת בבליותרפיה אצל מיה והיה מחזק, מרגש, מעמיק. תכנים אמיצים מחד ומחוברים למחזוריות ולמסורת, מאידך. אני מאד מאד ממליצה, עבור מטפלות.ים וגם עבור כל מי שרוצה לעבור תהליך התקרבות אל עצמה.ו ולמעיין כתיבה שבפנים
יובל ויזל
יובל ויזל
2023-06-16
הקורס היה נהדר. נהניתי מאוד מחוויית הלימוד ומהתכנים המגוונים. עברתי מסע אישי וקבוצתי משמעותי בהובלתה המקצועית של מיה. זו הייתה שנה מלאה בתכנים וממלאת את הנפש. על פניו, השבוע סיימנו ונפרדנו אך נראה לי שהתהליך הסדנאי המיוחד שעברתי ימשיך וילווה אותי עוד זמן רב.
Nemat Abufares -Halaby
Nemat Abufares -Halaby
2023-06-15
"מסע הגיבור" כך אפשר לקרוא לתהליך שעברתי עם מיה בסדנאות הכתיבה ולימודי הביבליותרפיה באורנים.. היה תהליך של עבודה עצמית וסדנאית, חלק תיאורטי והרבה ליווי ותמיכה מצד מיה המנחה והקבוצה.. רגעים של התבוננות והקשבה, בכי וצחוק, הבנה ועומק.. אני ממליצה לכולם להשתלב בסדנאות מסוג זה, חוויה של הבנת ה "אני".. נעמת
יעל סער
יעל סער
2023-06-15
לכל מי שמוצא.ת בית ללבו.ה בסביבה של טקסטים וכתיבה, אני ממליצה להשתתף בקורס ביבליותרפיה בהנחיית מיה הוד רן, קורס שהוא מסע התפתחותי רגיש ומרתק בין סיפורי חיינו הכמוסים והכמוסים פחות. הקריאה בטקסטים ותרגילי הכתיבה מביאים להתגלות הנפש בשלל צבעיה, ולהבנה עמוקה וחומלת יותר שלנו את עצמנו ואת מי ומה שסביבנו. חווייה אישית ומקצועית מופלאה. תודה לך מיה.
Michal Lehrer
Michal Lehrer
2023-06-13
סיימתי השנה קורס בבליותרפיה עם מיה הוד רן במכללת אורנים. מיה מעבר להיותה אשה רגישה מרתקת, עם ידע נרחב הובילה אותנו כקבוצה וגם כפרטים לתהליך מלמד ומעצים . האופן בו הפגישה אותנו עם עולם הכתיבה והביבליותרפיה היה סוחף מעניין ומרגש. סיום כל שיעור לווה אצלי בציפיה למפגש הבא. הקורס הזה הוא אחת המתנות הגדולות שנתתי לעצמי.
מיה שרה
מיה שרה
2023-06-13
מיה מנווטת את הקבוצה ביד אמינה ומקצועית. חיכיתי למפגשי הקבוצה המקסימה בהנחיתה המעשירה והקשובה של מיה. בזכותך נחשפתי לתכנים רבים ומעשירים, למדתי לאט להשיל גם קליפות אצלי. תודה על מסע של שנה נהדרת!
yael vierny
yael vierny
2023-04-23
סגרתי כעת את הספר. קראתי גם את התודות, עד המילה האחרונה. היה לי קשה להיפרד ממנו... הרגשתי שאני בתוך מסע: במציאות אני קוראת אותו אך בהרגשה נמצאת בתוכו. לפעמים דמעות זלגו להן כך במהלך הקריאה מהתרגשות , עצב, הזדהות.... הספר נקרא בשקיקה לאורך ימים בודדים. הוא ליווה אותי לכל מקום- בפינה בטבע, במיטה- לפני השינה, בצהריים, בסלון... נקשרתי אל הדמויות-חלקן אהבתי מההתחלה, חלקן עיצבנו אותי, בהמשך הן התפתחו וגם אני פיתחתי רגשות שונים כלפייהן... אוכל עוד להרחיב אך האמת שאין צורך, פשוט מומלץ לקחת את הספר ולצלול לתוכו!
Einat Eden
Einat Eden
2023-04-04
ספר מרתק. מתחיל בסצינה עוצרת נשימה וממשיך להתפתח, לעניין ולסחוף דרך כתיבה מעולה ותוכן מרגש. מצאתי את עצמי מתרגשת ומזדהה (לעיתים עד דמעות). מחכה לספר הבא

פעם בשבוע היה ד"ר אורי שורצמן מתפנה מעבודתו בבית החולים במעבה יערות הגשם של גאנה ויוצא ברכב אל הכפרים. עם הזמן פשטה השמועה ולקליניקה הניידת הובאו חולים שהתנהגותם נראתה לבני משפחתם נתפסה חריגה ומשונה. בלי טלפונים, מחשבים או תחברורה ראויה, הם מצאו תמיד את נקודת הציוןן מתחת לעץ הבאובב העתיק ונפגשו לשמוע את הרופא הלבן שמדבר עם המוזרים.

במפגשים הטיפוליים נולד הספר "רופא לבן אלים שחורים", שמגולל מפגש בין תרבוויות, בניסיון לענות על השאלה כיצד ניתן להגיד טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי מערבי לבני תרבות אחרת. הגישה של הרפואה המקומית התמזגה פנימה, וד"ר אורי שורצמן מצא עצמו נעזר במכשפות ולוחשים, רקיחות וטקסים.

הצ'יף ששמע קולות אלים והזריע את שדות התירס, האם הוא חולה בזכיזופרניה או מנהיג כריזמטי בעל כוחות רוחניים עצומים? האם יש דיכאון אפריקאי והמדוכא יגיב כמו המדוכא מתל אביב לפרוזאק? האם אדם שידו משותקת לאחר שמכשפה פגעה בה במזיג זקוק לטיפול פסיכיאטרי או לביטול הכישוף הרע על ידי מכשפה טובה?
*
בשיעור הביבליותרפיה על הקשר בין אמונה וריפוי, עסקנו באפקט פיגמליון, כיצד פועלת האמונה על התוצאה, איך הגוף והמוח עושים קשורים לרגשות ולרעיונות. דיברנו על המדע כדת חדשה לפיה מה שאומרים רופאים הוא קדוש.
בכתבה במוסף הארץ, ינואר 2020, נכתב על כאבי הגב, שהם לא מה שחשבנו. מצאו שהדימוי של הנושא יוצא המון מתח סביבו. גילו שנתאוריות סביב כאבים לא תמיד נכונות ושרופאים ממהרים לנתח.
עוד עלו סיפורים מעוררי השראה על אנשים שקרו להם על פי הגדרת הרופאים "נסים רפואיים", או שהחלימו כנגד כל הסיכויים.

למשל… סטיבן הוקינג, כשגילו את מחלת ניוון השרירים שלו בשנות ה 20 לחייו, אמרו לו בצער, כי נותרו לו שנתיים לחיות. הוא היה מדען מבריק בדרכו לתגליות מרעישות, היתה לו חברה ופתאום המחלה. חברתו התחתנה איתו, הם הולידו ילדים, תפקודו הגופני הלך וירד אך מוחו המשיך לקדוח רעיונות. היתה לו מטרה, היתה משמעות לחייו והוא מצא פתרונות נפשיים וטכנולוגיים, להמשיך ליצור. הוא פרסם תאוריות וספרים, המפורסם שבניהם "קיצור תולדות הזמן".

שתי סדטודנטיות הציגו בהקשר לשיעור סרטונים מעוררי השראה על הקשר בין אמונה וריפוי
האחת, סיפורה של ד"ר ז'נט מיכאיל שהחלימה מסרטן בכוחות עצמה. בפעמיים הראשונות עברה כימותראפיה, אך כשהסרטן חזר בפעם השלישית, היא החליטה לא לטפל בו בדרך זו, וגייסה את עצמה לריפוי מסוג אחר. את הסיפור שלה מביאה אירה כהן בסרטון מרגש כאן

חגית כהנא הפנתה אותי לסרטון נוסף, על נער שבשל פגיעה בעמוד השדרה לא חשבו שילך לעולם.
משפחתו לא קיבלה את דיאגנוזת הרופאים, והחליטה לפעול אחרת.
והנה הסיפור הלא יאומן שלו כאן

כישוף או אמונה, תרופות או שיקויים
הדבר היחידה שאפשר להבין מכל הסיפורים הללו
הוא שיש קשר הדוק בין הגוף, האמונה והנפש, ושכל אחד יכול לנווט את הסיפור שלו במודעות למקומות אחרים.
אז מה מרפא אותך?

אהבתם? שתפו!
דילוג לתוכן