"אינך יכולה לגדול באופן רוחני, אלא אם את מוכנה להשתנות. לעתים נחוץ מהפך מוחלט כדי ליצור דרך חדשה של חיים. בתקופות מסוימות צריך לגדוע את הישן כדי להצמיח חדש. אל תתנגדי לשינויים האדירים שעומדים להתרחש, אלא היי מוכנה לקראתם וזרמי איתם כדי שיוכלו להתרחש במהירות".

זהו הציטוט הפותח את סיפור חייה הלא שגרתי של איילין קאדי הנחשף בספרה האוטוביוגרפי "מעוף אל מעבר לחופש" (הוצאת אדם עולם).

קאדי היא מייסדת קהילת פינדהורן האקולוגית בסקוטלנד. הספר שלה "366 דלתות ללב", בו פרסמה מסרים שקיבלה מאלוהים, תורגם לעשרות שפות ופורסם גם בעברית. כעת תורגם ספרה האוטוביוגרפי (תרגום: חמי בר יוסף), המגולל את סיפור חייה ה – איך לומר זאת בעדינות? מוטרף.

זה מתחיל ככה – כשהיא נשואה ואם לארבעה, במסלול חיים סטנדרטי, חבר של בעלה מתיידד איתה ומבשר לה (כשהוא עצמו נשוי ואב) – שהיתה לו חוויה רוחנית בירושלים, בה הבין שהיא החצי השני שלו ושעליהם להיות יחד כדי לממש להגשים רעיון אלוהי.

הספר רצוף גלגולים בדרכים – היא מנהלת מלון, גרה בקרוואן ולבסוף מקימה קהילה רוחנית אקולוגית פורחת, כשלאורך כל הדרך קאדי מקבלת הנחיות מדויקות דרך מסרים מאלוהים כיצד לנהוג, ופועלת לפיהן גם אם הן מנוגדות לכל היגיון.

הקהילה קמה ואלפי אנשים הולכים בעקבות הזוג המייסד. נתרמים כספים להקמת בתים ולתפעול הקהילה בחומר וברוח. בד בבד מתוארים היחסים בין בני בני הזוג ותהפוכות בקשרים עם חברים ובני משפחה.

זו אוטוביוגרפיה מעניינת כי נדמה שאישה המקורבת כל כך לאלוהים תתעלה בקלות מעל אתגרים אנושיים "רגילים". אך באותנטיות קאדי מספרת שהתקשור הישיר לא עושה לה שום הנחות. הספק מכרסם ללא הרף, ההתנגדות לדרישה להתמסרות מלאה וגם רצף הכשלים והנפילות שבדרך – מוכרים לנו מעצמנו.

קאדי עוברת את מסע הגיבורה שלה ולא נחסך ממנה דבר. עליה לעבור טלטלות, לצאת מנקודת המבט הפרטית שלה ולהסכים לראות דברים אחרת. גם כשהיא מבורכת אישית, על ידי האל.

תרגיל כתיבה ביבליותרפי:

איזה קול יצא לי לשמוע מתוכי, מדבר אלי, היכן זה היה, מתי והאם הקשבתי?

אהבתם? שתפו!

לקבלת טקסטים, תרגילים ורעיונות להשראה ולכתיבה, בחיבור לטבע שלך, מלא.י הטופס

לשאלות, פרטים וקבלת מידע על כתיבה, יצירה, השראה -