Shahd Knani
Shahd Knani
2023-06-28
מיה, אישה מהממת מקצוענית ואמפטית :) זכות להכיר אותה וללמוד אצלה
Adva anavim
Adva anavim
2023-06-22
למדתי שנת בבליותרפיה אצל מיה והיה מחזק, מרגש, מעמיק. תכנים אמיצים מחד ומחוברים למחזוריות ולמסורת, מאידך. אני מאד מאד ממליצה, עבור מטפלות.ים וגם עבור כל מי שרוצה לעבור תהליך התקרבות אל עצמה.ו ולמעיין כתיבה שבפנים
יובל ויזל
יובל ויזל
2023-06-16
הקורס היה נהדר. נהניתי מאוד מחוויית הלימוד ומהתכנים המגוונים. עברתי מסע אישי וקבוצתי משמעותי בהובלתה המקצועית של מיה. זו הייתה שנה מלאה בתכנים וממלאת את הנפש. על פניו, השבוע סיימנו ונפרדנו אך נראה לי שהתהליך הסדנאי המיוחד שעברתי ימשיך וילווה אותי עוד זמן רב.
Nemat Abufares -Halaby
Nemat Abufares -Halaby
2023-06-15
"מסע הגיבור" כך אפשר לקרוא לתהליך שעברתי עם מיה בסדנאות הכתיבה ולימודי הביבליותרפיה באורנים.. היה תהליך של עבודה עצמית וסדנאית, חלק תיאורטי והרבה ליווי ותמיכה מצד מיה המנחה והקבוצה.. רגעים של התבוננות והקשבה, בכי וצחוק, הבנה ועומק.. אני ממליצה לכולם להשתלב בסדנאות מסוג זה, חוויה של הבנת ה "אני".. נעמת
יעל סער
יעל סער
2023-06-15
לכל מי שמוצא.ת בית ללבו.ה בסביבה של טקסטים וכתיבה, אני ממליצה להשתתף בקורס ביבליותרפיה בהנחיית מיה הוד רן, קורס שהוא מסע התפתחותי רגיש ומרתק בין סיפורי חיינו הכמוסים והכמוסים פחות. הקריאה בטקסטים ותרגילי הכתיבה מביאים להתגלות הנפש בשלל צבעיה, ולהבנה עמוקה וחומלת יותר שלנו את עצמנו ואת מי ומה שסביבנו. חווייה אישית ומקצועית מופלאה. תודה לך מיה.
Michal Lehrer
Michal Lehrer
2023-06-13
סיימתי השנה קורס בבליותרפיה עם מיה הוד רן במכללת אורנים. מיה מעבר להיותה אשה רגישה מרתקת, עם ידע נרחב הובילה אותנו כקבוצה וגם כפרטים לתהליך מלמד ומעצים . האופן בו הפגישה אותנו עם עולם הכתיבה והביבליותרפיה היה סוחף מעניין ומרגש. סיום כל שיעור לווה אצלי בציפיה למפגש הבא. הקורס הזה הוא אחת המתנות הגדולות שנתתי לעצמי.
מיה שרה
מיה שרה
2023-06-13
מיה מנווטת את הקבוצה ביד אמינה ומקצועית. חיכיתי למפגשי הקבוצה המקסימה בהנחיתה המעשירה והקשובה של מיה. בזכותך נחשפתי לתכנים רבים ומעשירים, למדתי לאט להשיל גם קליפות אצלי. תודה על מסע של שנה נהדרת!
yael vierny
yael vierny
2023-04-23
סגרתי כעת את הספר. קראתי גם את התודות, עד המילה האחרונה. היה לי קשה להיפרד ממנו... הרגשתי שאני בתוך מסע: במציאות אני קוראת אותו אך בהרגשה נמצאת בתוכו. לפעמים דמעות זלגו להן כך במהלך הקריאה מהתרגשות , עצב, הזדהות.... הספר נקרא בשקיקה לאורך ימים בודדים. הוא ליווה אותי לכל מקום- בפינה בטבע, במיטה- לפני השינה, בצהריים, בסלון... נקשרתי אל הדמויות-חלקן אהבתי מההתחלה, חלקן עיצבנו אותי, בהמשך הן התפתחו וגם אני פיתחתי רגשות שונים כלפייהן... אוכל עוד להרחיב אך האמת שאין צורך, פשוט מומלץ לקחת את הספר ולצלול לתוכו!
Einat Eden
Einat Eden
2023-04-04
ספר מרתק. מתחיל בסצינה עוצרת נשימה וממשיך להתפתח, לעניין ולסחוף דרך כתיבה מעולה ותוכן מרגש. מצאתי את עצמי מתרגשת ומזדהה (לעיתים עד דמעות). מחכה לספר הבא

מעטים הספרים שנכתבים בגוף ראשון רבים. אם יש כאלה, האמירה הספרותית על היחד, על ה"אנחנו", חזקה מאוד.

הספר "המחברת הגדולה" של אגוטה קריסטוף (הוצאת כתר), כתוב כמו שהוא נחווה, באופן מינימליסטי ומזעזע. שני אחים, תאומים, נשלחים לגור אצל סבתם בצל מלחמה. הסביבה הכפרית, הטיפול במשק, ההתעמרות של סבתם, לא מפריעים להם להיות סקרנים, לרצות ללמוד ובעיקר להתחשל מול צרות העולם.

הם עורכים ניסויים בהרעבה, בשתיקה, בעמידה מול כאב, ולצד אלה קוראים ספרים, לומדים שפות וממציאים רעיונות להתמודדות עם אירועי המלחמה שפוגשים אותם מקרוב ומרחוק.

מתוך הספר: "סבתא מכה אותנו לעתים קרובות, בידיה הגרומות, במטאטא או בסמרטוט רטוב. היא מורטת את אוזנינו, היא מושכת בשיערנו. גם אנשים אחרים נותנים לנו סטירות ובעיטות, אנחנו אפילו לא יודעים מדוע. המכות מכאיבות, אנחנו בוכים בגללן. הנפילות, השריטות, החתכים, העבודה, הקור והחום, גם הם גורמים סבל. אנחנו מחליטים לחשל את גופנו כדי שנוכל לשאת את הכאב בלי לבכות." עמ 22

האנחנו הוא מה שמחזיק אותם. אי אפשר לדמיין את האפשרות לשרוד את הסיטואציות שהם נקלעים אליהן בלי שיש להם אחד את השני. הם חושבים, מחליטים, פועלים – כאחד, והכוח שעולה מהחיבור  בניהם גדול מסך חלקיו.

 

כקוראת השימוש בגוף ראשון רבים, מספק לי נחמה. אם להתוודע לצידו האפל של העולם בגיל כה קטן, אז לפחות יחד. לטקסט אין פרשנות רגשית, הם לא מדברים בניהם ולא מעבדים את החוויות באמצעות השפה, אבל המעשים שלהם מעידים על הבנה רגשית מצוינת ותאום מופלא.

רק אישה שחיה בתקופת מלחמה יכולה לכתוב עליה כך – באופן קר, שמשאיר לקורא את הפרשנות הרגשית הממוטטת. קריסטוף, הונגרית במקור, חוותה את המלחמה על בשרה, כשברחה, גלתה ומשפחה התפרקה בעקבות דיכוי המרד ההונגרי.

תרגיל ביבליותרפיה (טיפול בכתיבה ובסיפור) –

ספר.י סיפור בגוף ראשון רבים, על "אנחנו" כלשהו שחווית.

אהבתם? שתפו!

לקבלת טקסטים, תרגילים ורעיונות להשראה ולכתיבה, בחיבור לטבע שלך, מלא.י הטופס

לשאלות, פרטים וקבלת מידע על כתיבה, יצירה, השראה -

דילוג לתוכן