Shahd Knani
Shahd Knani
2023-06-28
מיה, אישה מהממת מקצוענית ואמפטית :) זכות להכיר אותה וללמוד אצלה
Adva anavim
Adva anavim
2023-06-22
למדתי שנת בבליותרפיה אצל מיה והיה מחזק, מרגש, מעמיק. תכנים אמיצים מחד ומחוברים למחזוריות ולמסורת, מאידך. אני מאד מאד ממליצה, עבור מטפלות.ים וגם עבור כל מי שרוצה לעבור תהליך התקרבות אל עצמה.ו ולמעיין כתיבה שבפנים
יובל ויזל
יובל ויזל
2023-06-16
הקורס היה נהדר. נהניתי מאוד מחוויית הלימוד ומהתכנים המגוונים. עברתי מסע אישי וקבוצתי משמעותי בהובלתה המקצועית של מיה. זו הייתה שנה מלאה בתכנים וממלאת את הנפש. על פניו, השבוע סיימנו ונפרדנו אך נראה לי שהתהליך הסדנאי המיוחד שעברתי ימשיך וילווה אותי עוד זמן רב.
Nemat Abufares -Halaby
Nemat Abufares -Halaby
2023-06-15
"מסע הגיבור" כך אפשר לקרוא לתהליך שעברתי עם מיה בסדנאות הכתיבה ולימודי הביבליותרפיה באורנים.. היה תהליך של עבודה עצמית וסדנאית, חלק תיאורטי והרבה ליווי ותמיכה מצד מיה המנחה והקבוצה.. רגעים של התבוננות והקשבה, בכי וצחוק, הבנה ועומק.. אני ממליצה לכולם להשתלב בסדנאות מסוג זה, חוויה של הבנת ה "אני".. נעמת
יעל סער
יעל סער
2023-06-15
לכל מי שמוצא.ת בית ללבו.ה בסביבה של טקסטים וכתיבה, אני ממליצה להשתתף בקורס ביבליותרפיה בהנחיית מיה הוד רן, קורס שהוא מסע התפתחותי רגיש ומרתק בין סיפורי חיינו הכמוסים והכמוסים פחות. הקריאה בטקסטים ותרגילי הכתיבה מביאים להתגלות הנפש בשלל צבעיה, ולהבנה עמוקה וחומלת יותר שלנו את עצמנו ואת מי ומה שסביבנו. חווייה אישית ומקצועית מופלאה. תודה לך מיה.
Michal Lehrer
Michal Lehrer
2023-06-13
סיימתי השנה קורס בבליותרפיה עם מיה הוד רן במכללת אורנים. מיה מעבר להיותה אשה רגישה מרתקת, עם ידע נרחב הובילה אותנו כקבוצה וגם כפרטים לתהליך מלמד ומעצים . האופן בו הפגישה אותנו עם עולם הכתיבה והביבליותרפיה היה סוחף מעניין ומרגש. סיום כל שיעור לווה אצלי בציפיה למפגש הבא. הקורס הזה הוא אחת המתנות הגדולות שנתתי לעצמי.
מיה שרה
מיה שרה
2023-06-13
מיה מנווטת את הקבוצה ביד אמינה ומקצועית. חיכיתי למפגשי הקבוצה המקסימה בהנחיתה המעשירה והקשובה של מיה. בזכותך נחשפתי לתכנים רבים ומעשירים, למדתי לאט להשיל גם קליפות אצלי. תודה על מסע של שנה נהדרת!
yael vierny
yael vierny
2023-04-23
סגרתי כעת את הספר. קראתי גם את התודות, עד המילה האחרונה. היה לי קשה להיפרד ממנו... הרגשתי שאני בתוך מסע: במציאות אני קוראת אותו אך בהרגשה נמצאת בתוכו. לפעמים דמעות זלגו להן כך במהלך הקריאה מהתרגשות , עצב, הזדהות.... הספר נקרא בשקיקה לאורך ימים בודדים. הוא ליווה אותי לכל מקום- בפינה בטבע, במיטה- לפני השינה, בצהריים, בסלון... נקשרתי אל הדמויות-חלקן אהבתי מההתחלה, חלקן עיצבנו אותי, בהמשך הן התפתחו וגם אני פיתחתי רגשות שונים כלפייהן... אוכל עוד להרחיב אך האמת שאין צורך, פשוט מומלץ לקחת את הספר ולצלול לתוכו!
Einat Eden
Einat Eden
2023-04-04
ספר מרתק. מתחיל בסצינה עוצרת נשימה וממשיך להתפתח, לעניין ולסחוף דרך כתיבה מעולה ותוכן מרגש. מצאתי את עצמי מתרגשת ומזדהה (לעיתים עד דמעות). מחכה לספר הבא
איך את יודעת שהספר שלך טוב?
 
יש קוראות שמוכנות לקרוא את הספר שלך כשהוא דראפט (חומר גלם) ולחוות דיעה של קוראת ממוצעת. מישהי שקוראת את הספר באובייקטיביות. יש קוראות כאלה ברחבי הרשת, בקבוצות כתיבה שונות, הן מתנדבות לקרוא ולתת חוות דעת ראשונית. אני נתתי את כתב היד שלי לחברות טובות וחדות. בגלל החשש מביקורת, ידעתי שהן יוכלו להעביר אותה באופן שלא ישתק אותי. חברות שאוהבות לקרוא, קרובות למילים ובעלות לב רגיש.
 
ככה בחרתי אותן, ארבע. הספר הוגש להן מודפס וכרוך, או בקובץ במייל. הן כתבו הערות על הדפים או שיגרו אלי ווטסאפים, התקשרו או שנפגשנו לקפה.
עבורי זו היתה חוויה מרוממת. נשים אהובות, שאני יודעת שרוצות בטובתי, שהסכימו להקדיש זמן לקרוא את הטקסט שמי יודע מה יקרה איתו, ולהגיד לי מה הן חושבות.
זה היה כל כך נכון עבורי, לעשות את המהלך של העריכה בהדרגה. לשמוע מהן את הדברים שטעונים שיפור, באופן מפרגן אך עם אמת. היו להן הערות, אבל הן התפעלו ואמרו מילים חמות, וכמה כותבת זקוקה לעיניים טובות כאלה, אולי לפני הכל.
 
כך כתבתי להן בדף התודות:
 
לחברותיי הנפלאות שקראו דראפטים בשלבים שונים, ובאהבה ועדינות האירו והעירו: מיכל זלצר לביד, שטענה שהספר הוא כמו שיחה ארוכה איתי. טלי גילן, שכאשר ביקשתי ממנה ביקורת, אמרה לי, "קודם כול, וואו". רוני טילינגר, שסיכמה בכך שהסיפור מערער על הסדר הקיים, ובמעט מילים אלה חיממה את ליבי. ונועה אלדר, שיודעת לשמוח איתי כשאני בפסגות, האמינה בספר יותר ממני ואמרה לי שבכל פעם שהיא בים, היא רואה את חבורת חנוש.
 
כשעברתי מלהנחות סדנאות כתיבה יוצרת לתחום של כתיבה טיפולית, אחד הויתורים שלי היה ביקורת. זה קרה בעקבות מה שהבנתי שקורה בסדנאות שלי, אנשים באו לכתוב, אבל הם מצאו את עצמם בתהליכים עמוקים ובהתחלה הייתי עסוקה בטיב הטקסט וברצון לשפר אותו. אחרי שראיתי שזה פוגע, עזבתי את הפאן הזה של היצירה ונשארתי עם התהליך. חשבתי שהדבקות בנפש תוריד את רמת הכתיבה, אבל באופן מפתיע, כשהסרתי ביקורת מהקבוצות, וביקשתי לתת מרחב נינוח ומפרגן, הכתיבה רק הלכה והשתפרה. הבנתי שלפני האיכות, אני רוצה להעניק מקום בטוח ופורה ליצירה.
 
ובכל זאת, אם הולכים על מקצועיות יש שלב בו צריך גם לקבל ביקורת ולתקן ולשפר. אז הגעתי אליו עטופה ויודעת, שהטקסט שלי טוב, שאני יכולה להתקדם עם גב יציב, לפני הקפיצה לתהום.
הרומן "לשחות את הים", ספרה החדש של מיה הוד רן.
384 עמ', עורכת: מיכל חרותי, הוצאת ספרי ארוך.
במחיר השקה מיוחד!
82.00
אהבתם? שתפו!
דילוג לתוכן